Nogometaši Bayerna igrat će u finalu Njemačkog kupa protiv Borussije Dortmund. Bavarci su u polufinalu na svojoj Allianz Areni svladali drugoligaša Kaiserslautern s 5:1.

16.4.2014.
22:36

Podsjećamo, dan ranije je Borussia pred svojim navijačima nadigrala Wolfsburg s 2:0. Finalna utakmica na rasporedu je 17. svibnja u Berlinu gdje će Bayern braniti naslov i loviti ukupno 17. trofej u Kupu, dok će Dortmunđani pokušati četvrti put osvojiti ovo natjecanje.

Bayern nije imao nikakvih problema protiv Kaiserslauterna, a ključna je figura bio Arjen Robben koji je imao svoje prste u prva tri pogotka Guardioline momčadi. Najprije je u 24. minuti iz kornera asistirao Bastianu Schweinsteigeru koji je pogodio glavom, osam minuta kasnije je poslužio Tonija Kroosa koji je bio precizan s 20-ak metara, da bi u 50. minuti izborio penal iz kojeg je za 3:0 zabio Thomas Müller.

//rutube.ru/video/embed/6927238

Gosti su smanjili u 60. minuti preko Simona Zollera, ali ni nakon toga se nisu imali čemu nadati. Bayern je nastavio dominirati, a na 4:1 je povećao naš Mario Mandžukić u 78. minuti lijepim udarcem iskosa s desne strane nakon proigravanja Marija Götzea. Za hrvatskog je napadača to četvrti ovosezonski gol u DFB-Pokalu i ukupno 25. u svim natjecanjima za klub. Priču je u sudačkoj nadoknadi zaključio Götze za konačnih 5:1.

Mandžukić je ostao u igri do kraja utakmice, a na drugoj je strani Srđan Lakić ušao u 80. minuti umjesto strijelca Zollera.