HSV je u grčevitoj borbi za ostanak u Bundesligi, a u 30. kolu ove subote su dočekali Augsburg. Tri boda su bili imperativ i do njih su i stigli pobjedom 3:2.

25.4.2015.
16:19

Prvi gol na utakmici je gol djelo našeg Ivice Olića. Doduše, zapravo dobar dio zasluga ide i Zoltanu Stieberu koji je pucao s ruba 16-erca na gol gostiju, a lopta je na putu do mreže pogodila hrvatskog reprezentativca, promijenila smjer i prevarila golmana Augsburga. Bilo je to u 11. minuti, da bi osam minuta kasnije Lasogga povisio na 2:0, ali već u 25. su gosti iz Bavarske smanjili golom Bobadille.

Oliću je to šesti gol sezone, ali tek prvi u dresu HSV. Prethodnih pet je, podsjetimo, zabio za Wolfsburg, a nakon točno pet mjeseci i tri dana je prekinuo post u Bundesligi. U nastavku, Augsburg je izjednačio u 69. golom Wernera, ali niti 120 sekundi kasnije drugi gol Lasogge vratio je domaćine u vodstvo i rezultat se više nije mijenjao.

Poraz Augsburga veselio je i navijače u Dortmundu. Borussia je slavila s 2:0 protiv Eintrachta, a s tri nova boda došli su na samo tri boda zaostatka od šestoplasiranog Augsburga. Šesto mjesto vodi u kvalifikacije za Europsku ligu i Borussia bi od borbe za opstanak na zimu mogla doći i do europskih kupova...

http://videa.hu/player?v=65iQuDXtYz1Icgd1 Rezutati: Borussia D. - Eintracht 2:0 Hannover - Hoffenheim 1:2 Stuttgart - Freiburg 2:2 HSV - Augsburg 3:2 Koln - Bayer Leverkusen 1:1

Petak: Mainz - Schalke 04 2:0

Poredak: 1 Bayern 73 2 VfL Wolfsburg 61 3 Bayer Leverkusen (+1) 55 4 Borussia M. 54 5 Schalke (+1) 42