Kakav kralj! Mandžukić zabio već u 2. minuti!

Mario Mandžukić zabija kao na traci. U svojoj trećoj prvenstvenoj utakmici za Bayern postigao je i svoj treći pogodak, i to već u 2. minuti utakmice protiv Mainza. Bavarci su na kraju slavili 3:1

15.9.2012.
17:53

Naš je napadač zabio prvi gol Bayerna u 3:1 pobjedi u 3. kolu Bundeslige, asistirao mu je Thomas Müller, a Mandžukić je s dva metra gurnuo loptu u mrežu. Minutu prije kraja utakmice, Mandžu je zamijenio Pizarro.

U sastavu Bayerna nije bilo tandema "Robbery" - Arjen Robben i Franck Ribery izostali su zbog ozljeda prednjih butnih mišića, obojica su se ozlijeđeni vratili s reprezentativnih utakmica.

Borussia Mönchengladbach na svom je travnjaku poražena protiv Nürnberga 2:3. Gosti su vodili 2:0, domaćin je izjednačio, ali odmah potom i primio još jedan gol. Borussijin Hrvat rođen u Švedskoj, Branimir Hrgota, ušao je igrao u 79. minuti umjesto Cigercija.

Fantastičnim pogotkom Husztijaškaricama u 93. minuti, Hannover je kod kuće svladao Werder 3:2. Vodio je Hannover 2:0, gosti su izjednačili, da bi na izdisaju utakmice Huszti meastralno donio pobjedu domaćinu.

Ona druga Borussia, aktualni njemački prvak iz Dortmunda, lako se doma poigrala s Bayerom iz Leverkusena, pobijedivši 3:0. Ivan Perišić ušao je u igru u 69. minuti umjesto Götzea. Inače, posebna gošća na Signal Iduna Parku bila je njemačka kancelarka, Angela Merkel, koja je pokretač akcije integracije svih ljudi u njemačko društvo. Ovo je kolo Bundeslige bilo posvećeno integraciji, pa su svi igrači na dresovima imali ispisanu poruku "Idi svojim putem". Uoči utakmice, Merkel se sastala s omladinskim momčadima Borussije i Bayera i govorila im o toj temi.

U posljednjemu subotnjem ogledu trećega bundesligaškog kola nogometaši Schalkea došli su do druge pobjede nadigravši na gostovanju novog Bundesligaša Greuther Fürth 2-0.

Prekrasnim pogotkom 18-godišnjeg veznjaka Juliana Draxlera gosti su došli u vodstvo u 48. minuti. Primio je mladi njemački reprezentativac loptu iskosa s lijeve strane, krenuo prema sredini, riješio se jednoga suparničkog igrača i s 25 metara topovski poslao loptu pod gredu domaćeg vratara. Dvije minute prije kraja utakmice pobjedu gostiju potvrdio je još jedan mladi njemački reprezentativac, 21-godišnji veznjak Lewis Holtby. Svoj drugi pogodak ove sezone kreator igre gelzenkirhenskog sastava zabio je na asistenciju Tranquillo Barnette. Bundesliga, 3. kolo: Borussia D. - Bayer 3-0 (Hummels 29, Blaszczykowski 39, Lewandowski 78) Stuttgart – Fortuna 0-0 Hannover – Werder 3-2 (Huszti 6, 90+2, Andreasen 10 / Hunt 26-11m, De Bruyne 74) Bayern – Mainz 3-1 (Mandžukić 2, Schweinsteiger 13, Kroos 90 / Szalai 59-11m) Borussia M. - Nürnberg 2-3 (De Jong 45, Xhaka 53 / Klose 17, Simons 25, Kiyotake 55) Greuther Fürth - Schalke 0-2 (Draxler 48, Holtby 88) Ljestvica: 1 B. München 3 3 0 0 12-2 +10 9 2 Hannover 3 2 1 0 9-4 +5 7 3 Schalke 3 2 1 0 7-3 +4 7 4 Dortmund 3 2 1 0 6-2 +4 7 5 Nürnberg 3 2 1 0 5-3 + 2 7 6 E. Frankfurt 2 2 0 0 6-1 + 5 6 7 Fortuna Düsseldorf 3 1 2 0 2-0 + 2 5 8 Borussia M'gladbach 3 1 1 1 4-4 0 4 9 Wolfsburg 3 1 1 1 1-4 -3 4 10 Werder Bremen 3 1 0 2 5-5 0 3 11 Bayer Leverkusen 3 1 0 2 3-5 -2 3 12 Greuther Fürth 3 1 0 2 1-5 -4 3 13 Freiburg 2 0 1 1 1-3 -2 1 14 Mainz 05 3 0 1 2 2-5 -3 1 15 Augsburg 3 0 1 2 1-5 -4 1 16 Stuttgart 3 0 1 2 1-7 -6 1 17 Hamburg 2 0 0 2 0-3 -3 0 18 Hoffenheim 2 0 0 2 1-6 -5 0