Mandžukić debitirao pogotkom za Bayern!

Mario Mandžukić debitirao je pogotkom za Bayern. Bavarci su u prijateljskoj utakmici pobijedili amatersku selekciju talijanske regije Trentino 11:0, a Mandžo je zabio u 20. minuti.

17.7.2012.
22:03

Hrvatski reprezentativac počeo je susret od prve minute, a u strijelce se upisao nakon 20 minuta igre, kada je zabio četvri pogodak Bavaraca.

Prije njega mrežu Talijani tresli su još dva puta Markoutz i jednom Robben. Nizozemac se još dva puta nakon toga u prvom dijelu upisao u strijelce, pa su Bavarci na odmoru imali prednost 6:0.

Mandžukić je na poluvremenu ostao u svlačionici, ali i bez njega su Bavarci nastavili puniti mrežu svojeg protivnika. U nastavku su još pogodili Alaba, Pizarro, te tri puta Friesenbichler za konačnih 11:0.

Nogometaši Manchester Cityja nastavljaju s pripremama za novu sezonu, odnosno, odigravanjem prijateljskih utakmica. Uspješni nisu bili niti u utorak.

Tijekom vikenda su izgubili s 1-0 utakmicu od Al Hilala iz Rijada, a do pogotka nisu došli niti protiv drezdenskog Dynama, njemačkog drugoligaša. Ta je utakmica završena bez pogodaka i iako City ne može računati na više od polovice startne momčadi, ipak su ovi rezultati ispod razine aktualnog prvaka engleskog Premiershipa.

Roma je u skoro najjačem sastavu igrala protiv bečkog Rapida i pobijedila 2:1. Prvi je pogodak za Rimljane postigao bosanski nogometaš Miralem Pjanić, dok je pogodak za pobjedu Rome postigao Pizarro u 53. minuti.