Hrvatski nogometni reprezentativac Niko Kranjčar bio je junak prve utakmice 9. kola ukrajinske Premierlige. Postigao je dva od tri pogotka svog kijevskog Dinama...

14.9.2012.
20:10

Na domaćem je terenu Dinamo lako uknjižio nova tri boda pobjedom protiv Karpatija 3-0. S ta tri boda je Dinamo opet došao na drugo mjesto ljestvice (21 bod), no još uvijek zaostaje za velikim rivalom Šahtarom (24 boda), koji ujedno ima i utakmicu manje. Do ovog ogleda je Niko u šest nastupa u Premierligi postigao dva pogotka, a s nova dva je postao drugi klupski strijelac ove sezone. Prvi je Nigerijac Brown Ideye koji je danas postigao onaj preostali treći, a trenutačno je na broju od osam golova.

http://www.youtube.com/embed/FeR_I4AD1Lc Ideye je otvorio seriju pogodaka u 34. minuti, a onda je unutar samo sedam minuta drugog dijela zabljesnuo Kranjčar. Lomio je suparničku obranu i vratara u 57. i 63. minuti, povećao na 3-0, pa je Dinamo do kraja dopustio suparniku da zabije i počasni pogodak. Niko je odigrao svih 90 minuta, dok je Ognjen Vukojević kroz cijelo to vrijeme ostao sjediti na klupi za pričuve. Za Dinamo idućeg tjedna počinje i natjecanje u Ligi prvaka. Prvi suparnik je PSG u utorak u Parizu. To je, inače, skupina u kojoj nastupa i hrvatski prvak Dinamo. Ovom je prilikom Dinamo igrao u sastavu: Koval - Taiwo, Kacheridi, Mihalik, Danilo Silva - Dudu, Miguel Veloso, Gusev - Kranjčar - Ideye, Raffael. U igru su još ušli Bogdanov, Milevskij i Betao.

Dinamo Kijev - Karpatij 3-1 (Ideye 34, Kranjčar 57, 63 / Lucas 72-11m) Redoslijed: 1. Šahtar 24 (-1), 2. Dinamo Kijev 21, 3. Dnjipro 18 (-1), 4. Metalist 14 (-1), 5. Arsenal Kijev 14 (-1)...