OPET JE ZABIO: / Mladi Hrvat golom ostavio svoj klub u ligi!

U preostalim utakmicama 35. kola Primere Valencia je kod kuce dobila Eibar s 3:1 i ostala cetvrta, dok je u borbi za ostanak Granada slavila kod Getafea s 2:1.

4.5.2015.
8:51

REZULTATI: Espanyol - Rayo Vallecano 1 1 Getafe - Granada 1 2 Valencia - Eibar 3 1 Malaga - Elche 1 2

REDOSLIJED: 1. Barcelona 87 2. Real Madrid 85 3. Atletico Madrid 76 4. Valencia 72 5. Sevilla 69 Valencia je na Mestalli bez prevelikih teskoca dobila Eibar, pa "sismisi" na cetvrtom mjestu, koje garantira kvalifikacije za Ligu prvaka, sada bjezi tri boda cetvrtoplasiranoj Sevilli. Granada je pobjedom kod Getafea (2:1) produzila nadu u ostanak, iako je andaluzijski klub i dalje pretposljednji, no sada ga od mjesta koje garantira ostanak, a drzi ga Almeria, dijele samo tri boda.

Espanyol i Rayo Vallecano su u podnevnom dvoboju odigrali 1-1, dok je Elche slavio kod Malage s 2-1, a drugi zgoditak za goste postigao je bivsi igrac Hajduka Mario Pasalic. Elche je poveo u 30. minuti, u 72. su ostali bez iskljucenoga vratara Tritona, da bi u 75. minuti igrac domacina Duda promasio penal.

Minutu prije kraja Pasalic je postigao pogodak koji Elche vjerojatno i dogodine ostavlja u Primeri.