Bivši hrvatski nogometni reprezentativac Nikica Jelavić bio je strijelac za Hull City koji je u 18. kolu Premierlige kao gost bio bolji od Sunderlanda s 3:1.

26.12.2014.
18:41

Hull City je slavio nakon deset uzastopnih utakmica bez pobjede. Ujedno mu je to tek treći ovosezonski trijumf u engleskom prvenstvu, a njime je, barem privremeno, pobjegao iz zone ispadanja.

Jelavić je ušao u igru tek u 89. minuti, u trenucima kada je njegova momčad vodila s 2:1, ali i mala minutaža mu je bila dovoljna da se upiše u strijelce. Zabio je u šestoj minuti sudačke nadoknade nakon asistencije Ahmeda El Mohamadyja.

Inače, u tradicionalnom kolu koje se igra na Štefanje, odnosno Boxing Day, većina je favorita došla do pobjeda. Vodeći Chelsea je u prvoj utakmici dana na svome Stamford Bridgeu slavio protiv West Hama s 2:0, a strijelci su bili John Terry i Diego Costa kojem je to 12. ligaški gol sezone.

//cdn.playwire.com/bolt/js/embed.min.js

Chelsea i dalje ima tri boda više od Manchester Cityja koji je u petak kao gost bio bolji od West Bromwicha s 3:1. Fernando, Yaya Toure iz penala i David Silva zabili su za Građane koji su zbog brojnih ozljeda opet igrali bez klasične špice.

U vrlo dobrom razdoblju i dalje je i Manchester United koji je ostvario sedmu pobjedu u posljednjih osam kola (uz jedan remi). Crveni vragovi su na svome Old Traffordu svladali Newcastle s 3:1, a dvostruki je strijelac za pobjednike bio njihov kapetan Wayne Rooney. Prvi je gol postigao nakon lijepe akcije koju je započeo Juan Mata, a potom u padu asistirao Falcao. Mata je bio dodavač za drugi Rooneyjev pogodak, a u drugom poluvremenu je sve eventualne dvojbe oko pobjednika ugasio Robin van Persie poslije asistencije vrlo raspoloženog kapetana. Gosti su do kraja tek ublažili poraz pogotkom Papissa Cissea s bijele točke.

Do pobjede je uspio doći i Liverpool koji je, bez ozlijeđenog Dejana Lovrena, kao gost nadigrao Burnley s 1:0 pogotkom Raheema Sterlinga.

U posljednjoj utakmici dana Arsenal je na svome Emiratesu pobijedio QPR s 2:1. Domaći su poveli sa 2:0 golovima Alexisa Sancheza i Tomaša Rosickog, a na konačnih 2:1 smanjio je Charlie Austin. Topnici su od 53. minute igrali bez isključenog Oliviera Girouda, ali ih to nije zaustavilo na putu do pobjede.

Niko Kranjčar odigrao je čitav susret za QPR koji je ostao na 16. mjestu ljestvice sa 17 bodova, dok je Arsenal pobjedom skočio na šesto mjesto s 30 bodova.

Chelsea - West Ham United 2:0 (Terry 31, Diego Costa 62)

Swansea City - Aston Villa 1:0 (Sigurdsson 13)

Burnley - Liverpool 0:1 (Sterling 62)

Crystal Palace - Southampton 1:3 (Dann 86 / Mane 17, Bertrand 48, Alderweireld 53)

Everton - Stoke City 0:1 (Krkić 38-11m)

Leicester City - Tottenham Hotspur 1:2 (Ulloa 48 / Kane 1, Eriksen 71)

Sunderland - Hull City 1:3 (Ad. Johnson 1 / Ramirez 32, Chester 51, Jelavić 90+6)

West Bromwich Albion - Manchester City 1:3 (Ideye 86 / Fernando 8, Yaya Toure 13-11m, Silva 34)

Manchester United - Newcastle United 3:1 (Rooney 23, 36, Van Persie 53 / P. Cisse 87-11m)

Arsenal - Queens Park Rangers 2:1 (Sanchez 37, Rosicky 65 / Austin 79-11m)