Srna, Eduardo i društvo srušili Dinamo

Srna i Eduardo ipak su slavili protiv Vukojevića i Vide. U derbiju ukrajinskog prvenstva nogometaši Šahtara su u Kijevu svladali domaći Dinamo s 2:0.

16.4.2014.
12:51

Bila je to zaostala utakmica 19. kola, a odigrana je u vrlo teškom trenutku za zemlju koja se nalazi usred političke krize i na rubu rata s Rusijom.

Šahtar je ovom pobjedom praktički izbacio Dinamo iz utrke za naslovom jer sada ima sedam bodova više od njega. Preuzela je momčad iz Donjecka ujedno i vrh ljestvice, ali ima isti broj bodova i odigranu utakmicu više od Dnjipra.

Oba je pogotka za Šahtar postigao Luiz Adriano, prvi u desetoj, a drugi u 34. minuti. Na terenu su bila i četvorica hrvatskih nogometaša: Domagoj Vida i Ognjen Vukojević su odigrali cijelu utakmicu za Dinamo, baš kao i Darijo Srna za Šahtar. Eduardo da Silva je, pak, za goste zaigrao od 48. minute.

Dinamo Kijev - Šahtar 0-2 (Luiz Adriano 10, 34)

Redoslijed: 1. Šahtar 50 bodova (23 utakmice), 2. Dnjipro 50 (22), 3. Dinamo Kijev 43 (23), 4. Metalist Harkiv 37 (20)...