NAJLUĐA LIGA SVIJETA: / Četiri kola do kraja, a svi klubovi mogu osvojiti naslov prvaka!

Četiri kola ostala su do kraja sezone u nogometnom prvenstvu Alžira, a nakon 26 odigranih utakmica svih 16 klubova nalazi se unutar 11 bodova.

26.4.2015.
13:30

I dok u Hrvatskoj Dinamo uredno ima 15 bodova viška ispred najbliže konkurencije, a Hajduk bi mogao zaostati i više od 30, alžirski nogometni navijači ne znaju što će od muke i napetosti. Četiri kola su ostala do kraja sezone, a doslovce su svi raspleti mogući.

Pa čak i da posljednjeplasirani NA Hussein Dey osvoji naslov prvaka. Imaju 30 bodova, a prvi ES Setif im bježi 11 bodova, no teoretski ga mogu prestići. Setif je mogao u ovom kolu doći blizu trofeja, ali su u derbiju kola izgubili od još jednog rivala USM El Harracha. Kako je to izgledalo na terenu, pogledajte u VIDEU.

Kao što možete vidjeti iz ljestvice, za pretpostaviti je da aktualni prvak USM Alger neće obraniti naslov, zbog kiksa u prošlom kolu, zaostaju pet bodova za prvim mjesto. No, koliko im je udaljen trofej pobjednika Ligue Professionnelle 1, toliko im je udaljena i druga liga.

Ova tablica definitivno ne može razveseliti dinamovca iz Alžira, El Arbi Hillel Soudanija, njegov ASO Chlef je pred ispadanjem. No, možda i naslovom prvaka. Sve ovisi što se dogodi u ludnici od posljednja četiri kola...