Pogledajte kakav je pacerski gol primila Hrvatska!

Hrvatska nogometna reprezentacija u Osijeku je protiv Malija odradila prvu provjeru za Svjetsko prvenstvo pobjedom 2:1. Niko Kovač će nakon susreta objaviti konačnih 23 putnika za Brazil.

31.5.2014.
12:22

Dvostruki strijelac za našu reprezentaciju bio je Ivan Perišić, koji je zabijao po jednom u svakom poluvremenu. Izabranici Nike Kovača poveli su u 17. minuti nakon što je loptu uzeo Sammir, proigrao Ivana Rakitića, koji iz prve u čistu priliku izbacuje krilnog igrača Wolfsburga, koji pak ne propušta iskoristiti ponuđeno.

Perišić je zabio i u 64., nakon što mu je loptu glavom kao na pladnju poslužio njegov suigrač iz njemačkog Bundesligaša Ivica Olić. Korner je izveo Ivan Rakitić, Olić je u skoku bio najviši, a onda loptu proslijedio do Perišića koji nije imao težak zadatak.

Konačan rezultat postavio je Cheick Diarra, kojeg je u 79. minuti Ognjen Vukojević pogodio nakon slabe reakcije u obrani nakon kornera. Lopta se od Diarre odbila iz leđa Stipe Pletikose.

Izbornik Niko Kovač iskoristio je svih šest izmjena, a zadnjih petnaestak minuta odigrao je i Luka Modrić, koji je ušao u igru uz ovacije.

Inače, utakmica je počela donacijom HNS-a od milijun kuna za poplavljena područja Hrvatske, ali ni ta lijepa getsa nije ublažila ogorčenje prepunog Gradskog vrta prema ljudima iz Saveza. Više puta tijekom utakmice tribine su vrijeđale vodstvo HNS-a koje se neugodno meškoljilo u svečanoj loži, a nažalost, i ovoga puta nije moglo bez povika: 'Za dom spremni!'.

Sve u svemu, ne baš uvjerljiva partija umornih Vatrenih zadnja je utakmica prije odlaska u Brazil, a možda je najbitnije da protiv Malija nije bilo novih ozljeda.