Hrvatski nogometaši s prvog su se mjesta u skupini F plasirali u osminu finala Svjetskog U20 prvenstva koje se do 13. srpnja održava u Turskoj…

29.6.2013.
18:59

Naša je reprezentacija u posljednjem kolu prvoga kruga u Bursi bila bolja od Novog Zelanda s 2:1, a kako je u drugoj utakmici Urugvaj deklasirao Uzbekistan (4:0), izabranici Dinka Jeličića su sa sedam bodova ugrabili prvo mjesto. Urugvaj je drugi, a u osminu finala je prošao i Uzbekistan kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane vrste iz svih skupina.

Jeličić je u ovoj utakmici odlučio odmoriti nekoliko igrača, pa je tako Marko Livaja svih 90 minuta proveo na klupi, a Ante Rebić je ušao u drugom poluvremenu. No, i 'šarena' hrvatska postava uspjela je slomiti Novozelanđane, a do vodstva je naša reprezentacija došla već u 11. minuti kada je Mato Miloš ubacio s lijevog krila, a Stipe Perica pogodio glavom.

U 75. minuti na 2:0 je povećao sjajni Rebić koji je najprije fintom izbacio čuvara, a onda lijepo pogodio s ruba kaznenog prostora.

Hrvatska je Novozelanđanima ipak do kraja omogućila da postignu prvi i jedini pogodak na prvenstvu. Louis Fenton je srušen u šesnaestercu nakon čega je sam izveo penal i postavio konačnih 2:1.

Naša će reprezentacija u osmini finala igrati protiv drugoplasirane momčadi iz skupine E, a kandidati za tu poziciju su Irak, Čile i Engleska. Utakmica će se igrati u srijedu u Bursi.

Suparnik hrvatskim nogometašima u osmini finala Svjetskog U20 prvenstva u Turskoj bit će reprezentacija Čilea. Utakmica je na rasporedu u srijedu u Bursi. Izabranici Dinka Jeličića su, podsjetimo, pobjedom protiv Novog Zelanda (2-1) osvojili prvo mjesto u skupini F i za suparnika u osmini finala su čekali drugoplasiranu reprezentaciju skupine E. Na koncu je to ispao Čile koji je u 3. kolu poražen od Iraka s 2-1. Mahdi Kamil i Saif Salman su bili strijelci za Iračane, a jedini je pogodak za Čileance zabio Felipe Mora.

Čile, međutim, ne bi bio drugi da su u preostaloj utakmici skupine E Englezi očekivano došli do pobjede protiv Egipta. No, dogodilo se upravo suprotno i Egipćani su svladali favoriziranog suparnika s 2-0 pogocima Trezegeta i Hassana Ahmeda. Engleska je tako ispala s natjecanja, a dalje ipak nije prošao ni Egipat koji nije uspio biti jedna od četiri najbolje trećeplasirane vrste iz svih skupina.

Svjetsko nogometno prvenstvo U20, 3. kolo:

Skupina E Irak - Čile 2-1 (Kamil 15, Salman 67 / Mora 28) Egipat - Engleska 2-0 (Trezeget 79, Ahmed 90+3)

Redoslijed: 1. Irak 7, 2. Čile 4, 3. Egipat 3, 4. Engleska 2

Skupina F Hrvatska - Novi Zeland 2-1 (Perica 11, Rebić 75 / Fenton 84 - 11m) Urugvaj - Uzbekistan 4-0 (Acevedo 38, Lopez 47, De Arrascaeta 64, Bentancourt 77)

Redoslijed: 1. Hrvatska 7, 2. Urugvaj 6, 3. Uzbekistan 4, 4. Novi Zeland 0

Parovi osmine finala: Francuska - Turska Grčka - Uzbekistan Portugal - Gana Hrvatska - Čile Irak - Paragvaj Kolumbija - Južna Koreja Nigerija - Urugvaj Španjolska - Meksiko