Priča koja nema kraja: Nijemci nakon SP-a osvojili i EURO!

Mladi nogometaši Njemačke do 19 godina starosti osvojili su naslov europskih prvaka. U finalu koje se igralo u Budimpešti svladali su reprezentaciju Portugala s 1:0

1.8.2014.
7:27

Strijelac jedinog pogotka na susretu bio je Mukhtar u 39. minuti.

Tako je Njemačka nakon seniora, koji su osvojili Mundijal u Brazilu, dobila još jednu reprezentativnu selekciju sa zlatom na velikom nogometnom natjecanju. I to je još jedan dokaz kvalitetnog sustavnog rada njemačkih nogometnih stručnjaka koji je započeo nakon poraza od Hrvatske 1998. godine u Francuskoj, i koji je počeo davati željene rezultate.

Rezultati tog sustava rada s mladima najbolje se vidi na primjerima zlatne seniorske generacije njemačkog nogometa predvođene Mullerom, Lahmom, Kloseom, Neuerom itd. I u U-19 selekcija očito nudi kvalitetne nogometaše, stoga se Elf ne treba brinuti tko će nasljediti zlatne iz Brazila.

Što se tiče EP-a, za napomenuti je da su uz Njemačku plasman na Svjetsko prvenstvo U-19 2015. godine na Novom Zelandu izborili i reprezentacije Portugala, Srbije, Austrije, Ukrajine i Mađarske.