Probudio se pritajeni favorit Svjetskog prvenstva: To je pravo razbijanje!

U posljednjoj prijateljskoj utakmici prije početka Svjetskog prvenstva u Brazilu nogometaši Portugala razbili su s oporavljenim Cristianom Ronaldom reprezentaciju Irske 5-1.

11.6.2014.
10:21

Nakon problema s ozljedom koljena i zadnje lože, zbog čega se sumnjalo da bi mogao propustiti otvarajuću utakmicu Svjetskog prvenstva njegove reprezentacije protiv Njemačke, Cristiano Ronaldo zaigrao je protiv Irske od 1. minute, te je ostavio uistinu sjajan dojam. Nije postigao pogodak ni upisao asistencije, ali je sudjelovao u dvije akcije za gol. Igru je napustio u 65. minuti.

Portugal je poveo nakon manje od dvije minute igre u prvom poluvremenu, nakon milimetarski točnog ubacivanja s desne strane Silvestrea Varele i mirnog poentiranja glavom Huga Almeide. U 20. je minuti Ronaldo krasno petom proigrao Fabia Coentraa, a njegov pokušaj ubačaja s lijeve strane portugalskog napada skrenuo je u vlastitu mrežu Richard Keogh.

Osam minuta prije kraja prvog poluvremena opet je Varela sjajno ubacio na peterac s desne strane napada Portugalaca, najviši je u skoku bio Cristiano Ronaldo, ali je njegov udarac glavom nakratko obranio David Forde. Na odbijenu je loptu brzo natrčao Almeida i zabio za 3-0.

Trenutak nepažnje pri branjenju slobodnog udarca koštao je Portugalce pogotka u sedmoj minuti nastavka. Dok su slagali živi zid Wesley Hoolahan je na desnoj strani šesnaesterca proigrao Jamesa McCleana, koji je lažnjakom ulijevo izbacio prvog čuvara, a onda između šume nogu pogodio za 1-3.

U 77. i 83. minuti asistent za pogotke bio je Nani, a zabijali su Vieirinha i Fabio Coentrao.

Portugal se na Svjetskom prvenstvu nalazi u iznimno jakoj skupini G, zajedno s Njemačkom, Ganom i SAD-om.

Nakon što je odradio 65 minuta na travnjaku u prijateljskoj utakmici protiv Irske, Cristiano Ronaldo potvrdio je za svjetske medije da će biti spreman za prvu utakmicu Portugala na Svjetskom prvenstvu.

Cristiano Ronaldo se od kraja sezone i okupljanja reprezentacije bori s bolovima u koljenu i zadnjoj loži, zbog čega je do prije neki dan trenirao odvojeno od ostatka momčadi. No u noći s utorka na srijedu Paulo Bento mu je dao priliku od 1. minute, a napadač Real Madrida nije dao naslutiti kao da je pauzirao dva tjedna.

Cristiano Ronaldo se nije štedio, a nakon susreta je potvrdio i zašto.

- Treniram i radim normalno, no i dalje pazim na upute liječnika. Napredak je jako dobar i osjećam se bolje svakog dana. Bit ću maksimalno spreman i psihički i fizički za utakmicu protiv Njemačke. Nema nikakvih briga – rekao je Ronaldo nakon utakmice koju je Portugal dobio s 5-1.