SPEKTAKULARNA AKCIJA: / Pogledajte što su Englezi 'prodali' Nijemcima

Prva asocijacija na engleski stil nogometa mnogima bi vjerojatno bilo napucavanje dugih lopti, bez previše dodavanja i tehničkih finesa.

1.4.2015.
17:49

Engleska je u Middlesbroughu svladala Njemačku s 3:2, a posebnu je pažnju privukao pobjednički pogodak koji je u 82. minuti postigao veznjak Southamptona James Ward-Prowse. Bila je to akcija kakva se doista ne viđa svaki dan.

Englezi su, naime, zabili gol u akciji koja je trajala dvije minute, u kojoj je svih 11 igrača dotaknulo loptu i u kojoj je ubilježeno 35 dodavanja! Istina, možda se ova tiki-taka i neće svidjeti svima jer je tu bilo puno dodavanja u zadnjoj liniji i vraćanja lopte golmanu, ali činjenica je da Nijemci nisu uspjeli oduzeti loptu suparniku i na kraju su primili gol. Pep Guardiola bi sigurno bio pun pohvala na račun Engleza jer njegov poznati postulat kaže 'važno je stalno držati loptu jer nam tako suparnik ne može naštetiti'.

Englezi su to u ovoj akciji u potpunosti ispoštovali. Dodavali su se do 'beskonačnosti', neke gledatelje možda i natjerali na san, ali loptu nisu izgubili i to im se na koncu isplatilo.