Sramota: Sudac pomeo Hrvatsku na otvaranju SP-a!

Hrvatska je otvorila sportski događaj godine i to na kakav način! Svjetsko prvenstvo je počelo golom Vatrenih, vodili su naši od 11.

12.6.2014.
20:10

Hrvatska reprezentacija usprkos poraza je ostavila vrlo solidan dojam protiv domaćina svjetske smotre koji je dokazao svoju kvalitetu i ulogu favorita na cijeloj smotri. Na kraju je utakmicu odlučila veća individualna kvaliteta brazilskih nogometaša ali i japanski sudac Nishimura, koji je domaćinina poklonio penal i poništio regularan gol Vatrenima. Brazil je očito morao dobiti svoju 68. utakmicu na svjetskim prvenstvima i stigao do brojke od 213 postignutih pogodaka.

Prvu veću priliku na utakmici imala je Hrvatska. U 6. minuti je Ivica Olić nakon odličnog ubačaja Perišića glavom pucao pored gola.

U 11. minuti je Hrvatska nakon odlične akcije povela! Olić je s lijeve strane ubacio odličnu nisku loptu koju je samo lagano dodirnuo Jelavić, a Marcelo ju je nakon toga poslao u vlastitu mrežu.

Brazilci su nakon toga u potpunosti zavladali terenom, te su inicijativu okrunili pogotkom u 29. minuti, nakon serije grešak ahrvatskog veznog reda. Hrvatska je na sredini terena izgubila loptu koja je stigla do fantastičnog Neymara. Barcelonin napadač je izvanredno odmjerio svoj udarac s nekih 20 metara, te naciljao u sami kut Pletikosinog gola koji se ispružio, ali je svejedno nije mogao dohvatiti. Lopta se od vratnice odbila u mrežu.

U prvih 7-8 minuta nastavka je Hrvatska opet teško dolazila do lopte, ali je nakon toga njezin vezni red počeo bolje funkcionirati, pa su Hrvati uspostavili terensku ravnotežu. No, u 70. minuti, japanski sudac Nishimura je lagani kontakt Dejana Lovrena s Fredom okvalificirao kao kazneni udarac. Pletikosa je pročitao u koju će stranu Neymar pucati, ali je udarac bio suviše snažan, pa je lopta ipak završila u mreži. Mladi napadač Barcelone upisao je tom prilikom 33. gol u 50. nastupu u dresu Brazila.

Hrvatska je nakon vodstva Brazila hrabro krenula po izjednačujući pogodak, kojem je najbliže bila u 90. minuti, kada je Julio Cesar obranio vrlo neugodan niski udarac Perišića. Nakon toga su Brazilci blokirali udarac Brozovića.

U sljedećoj akciji je Oscar u prvoj minuti sudačkog dodatka postavio konačni rezultat. Pucao je nisko i vrlo precizno u sam kut pored nemoćnog Pletikose.