OGLAS

Utorak je bio rezerviran za prijateljske utakmice reprezentacija diljem svijeta, a na programu su bila i dva sudara divova.

31.3.2015.
23:13

Nizozemska je na lanjskom Svjetskom prvenstvu u Brazilu deklasirala Španjolsku s 5:1, a kako je krenula utakmica u Amsterdamu, prijetila je repriza takvog scenarija. Domaći su, naime, u 16. minuti već vodili s 2:0, ali na tome je i ostalo. Furija je izbjegla potop, ali izbornik Vicente del Bosque će zasigurno idućih dana ponovno biti na meti kritika jer Španjolci već dugo igraju jako slabo.

S druge strane, nizozemski izbornik Guus Hiddink je barem nakratko uspio utišati priče o otkazu koje su se pojavile uslijed loših igara Oranja u kvalifikacijama za Euro. Strijelci za Nizozemce bili su Stefan de Vrij i Davy Klaassen.

//cdn.playwire.com/bolt/js/embed.min.js

U Torinu je Italija, suparnik Hrvatskoj u kvalifikacijskoj skupini H, povela pogotkom Graziana Pellea iz 29. minute da bi Englezi izjednačili u 78. minuti preko Androsa Townsenda. Bila je to repriza utakmice prvog kruga SP-a iz Manausa u kojoj su Talijani slavili s 2:1.

U Beču su pred skoro 50 tisuća gledatelja Austrija i BiH su igrali 1:1. Domaćini su poveli preko Marca Janka (34), a za BiH je izjednačio Izet Hajrović (48).

Pravu blamažu doživio je Portugal koji je pred svojim navijačima u Estorilu izgubio od Zelenortskih otoka s 2:0. Istina, igrali su Portugalci bez svojih najvećih zvijezda Ronalda, Nanija, Coentraa i ostalih, ali malo je tko mogao očekivati poraz od reprezentacije svoje nekadašnje kolonije.

Gosti iz Afrike su na koncu slavili golovima Fortesa i Gegea, a Portugal je od 60. minute imao igrača manje jer je isključen Andre Pinto.

Italija - Engleska 1-0 (Graziano Pelle 29/Andros Townsend 79)

Nizozemska - Španjolska 2-0 (Stefan de Vrij 13, Davy Klaassen 16)

Austrija - BiH 1-1 (Janko 34/ Hajrović 48)

Portugal - Zelenortski otoci 0:2 (Fortes 38, Gege 43)

Švedska - Iran 3-1 (Zlatan Ibrahimović 11, Marcus Berg 21, Ola Toivonen 89/Javad Nekounam 24pen)

Estonija - Island 1-1 (Vasiljev 55/Gislason 9)

Švicarska - USA 1-1 (Stocker 80/Shea 45)

Rusija - Kazahstan 0-0

Ukrajina - Latvija 1-1 (Jarmolenko 35/Maksimenko 90+2)

Luksemburg - Turska 1-2 (Mario Mutsch 30/ Mevlut Erdinc 4, Hakan Calhanoglu 87)