Nikola Kalinić je zablistao u devetom kolu ukrajinskog nogometnog prvenstva. Zabio je bivši hrvatski nogometni reprezentativac oba gola u 2:1 domaćoj pobjedi svog Dnjipra protiv Črnomoreca.

20.10.2014.
8:51

Dnjipro je gubio 0:1 golom Bobka od 20. minute, nakon čega je na scenu stupio Kalinić. U 37. minuti zabio prizemnim udarcem s nekih 11 metara, nakon proigravanja petom, a potom je u 66. minuti dodavanje Konopljanke iz kornera glavom poslao loptu u mrežu iz neposredne blizine. Vatrene

Lopta se pritom odbila od suparničkog braniča, ali gol je proknjižen bivšem napadaču Hajduka. Bili su to Kaliniću peti i šesti gol ove sezone, te je uz Kraveca najbolji strijelac ukrajinskog nogometnog prvenstva.

Njegov Dnjipro je pak vodeći na ligaškoj ljestvici s 25 bodova, uz dva boda više od drugoplasiranog Dinama iz Kijeva i četiri više od Šahtara.

Istaknute Kalinićeve igre mogle bi mu donijeti i povratak u hrvatsku reprezentaciju, posebice s obzirom na nedavni otkaz Nikice Jelavića. Dosad je u dresu Vatrenih skupio 20 nastupa i pritom postigao šest golova.