Novi je pogodak u dresu Flamenga postigao bivši hrvatski nogometni reprezentativac Eduardo da Silva. Zatresao je mrežu Fluminensea u domaćem 1:1 remiju u sklopu 23. kola brazilskog prvenstva.

22.9.2014.
9:43

Eduardo je zabio u 27. minuti za vodstvo Flamenga 1:0. Primio je loptu malo izvan peterca nakon ubacivanja s lijeve strane. Potom se sjajno odhrvao dvojici čuvara i iskosa s lijeve strane peterca, s neka četiri metra savladao suparničkog vratara.

Bio mu je to četvrti prvenstveni gol u dresu Flamenga. Loša vijest po bivšeg napadača Vatrenih je što je ozlijedio bedreni mišić potkraj prvog poluvremena, te je igru napustio u 38. minuti. Točna težina njegove ozljede zasad nije poznata. Gol za konačnih 1:1 zabio je u 45. minuti Fred, glavom nakon ubacivanja Conce iz slobodnog udarca.

Na ligaškoj ljestvici Flamengo drži 11. mjesto s 30 osvojenih bodova. Vodeći je Cruzeiro s 49 bodova, sedam više od drugoplasiranog Sao Paula.