Nogometaši Real Madrida 19. su put u povijesti osvojili španjolski Kup kralja. U finalu igranom u Valenciji Madriđani su sa 2:1 pobijedili najvećeg rivala Barcelonu.

16.4.2014.
13:07

BARCELONA(4-3-3): Pinto - Alves, Mascerano, Bartra (od 87. Sanchez), Alba (od 46. Correira) - Busquets, Xavi, Iniesta - Neymar, Fabregas (od 61. Pedro), Messi

REAL MADRID(4-2-3-1): Casillas - Carvajal, Pepe, Ramos, Coentrao - Modrić, Alonso (od 89. Casemiro) - Di Maria (od 89. Illarramendi), Bale, Isco - Benzema (od 90. Varane)

Strijelac: Bartra (69')/Di Maria (11'), Bale (85') U izostanku ozlijeđenog Cristiana Ronalda u Realova se junaka pretvorio Gareth Bale koji je u 85. minuti postigao pobjednički pogodak.

Čudesno brzi Velšanin je primio loptu na centru, sjurio se uz lijevu aut-liniju pored nemoćnog Marca Bartre, ušao u kazneni prostor i poslao loptu kroz noge Joseu Manuelu Pintu.

Barcelona je u malo preostalog vremena pokušala doći do drugog izjednačenja, imala je i jednu ogromnu priliku iz koje je Neymar pogodio stativu, ali rezultat se nije promijenio.

Real je, inače, poveo u desetoj minuti iz sjajno odigranog kontranapada nakon što je Dani Alves izgubio loptu koja je potom putovala od Isca do Balea, pa do Karima Benzeme i konačno do strijelca Angela di Marije koji je matirao neuvjerljivog Pinta. Barcelona je nakon toga pokušavala doći do izjednačenja, ali malo je toga ponudila, a Lionel Messi se gotovo nije ni vidio na terenu.

U drugom su poluvremenu Katalonci zaigrali nešto bolje za što su i nagrađeni u 68. minuti kada je Xavi nabacio iz kornera, a Bartra glavom smjestio loptu iza Ikera Casillasa. Bio je to prvi, a pokazalo se i jedini gol koji je Real primio u ovosezonskom izdanju Kupa kralja.

Četiri minute prije odlučujućeg pogotka Balea naš je Luka Modrić pogodio okvir gola. Odigrao je hrvatski reprezentativac cijelu utakmicu i na kraju proslavio svoj drugi trofej u dresu Kraljevskog kluba (uz Superkup 2012.). Za trenera Carla Ancelottija je to, pak, prvi naslov na klupi Reala.