Nogometasi madridskog Reala upisali su nevjerojatnu 21. pobjedu zaredom u svim natjecanjima u sklopu polufinala FIFA-inog Svjetskog klupskog prvenstva koje se igra u Maroku.

16.12.2014.
22:32

Mocnom Kraljevskom klubu koji u ovim trenucima djelujuje uistinu nezaustavljivo oduprijeti se nije mogao meksicki Cruz Azul koji je na kraju porazen sa 4:0.

Realov trener Carlo Ancelotti izveo je najjaci moguci sastav, dakako bez ozlijedenog Luke Modrica, sa Garethom Baleom, Cristianom Ronaldom i Karimom Benzemom u napadu, a po dva gola Los Blancosi su zabili u svakom poluvremenu.

U prvom su dijelu strijelci bili Sergio Ramos i Karim Benzema, a u drugom Gareth Bale i Isco.

Ramos je zabio glavom na ubacivanje Tonija Kroosa vec u 16. minuti, da bi Karim Benzema pogotkom okoncao sjajnu akciju Danija Carvajala u 36. minuti.

Pocetkom nastavka povecanje vodstva Realu donio je Bale glavom na lijepu asistenciju Cristiana Ronalda, dok je tocku na i postavio Isco u 72. minuti lijepim prizemnim udarcem s nekih 12-ak metara nakon driblinga.

U finalu klupskog SP-a Real ce 20. prosinca igrati protiv pobjednika susreta izmedu novozelandskog Auckland Cityja i argentinskog San Lorenza ciji je ogled na rasporedu sutra.

Real se kao aktualni pobjednik europske Lige prvaka natjecanju prikljucio tek od polufinala, a Cruz Azul kao pobjednik CONCACAF Lige prvaka od cetvrtfinala.