Nogometaši Reala osvojili su europski Superkup. Prvaci Europe slavili su u Cardiffu protiv Seville s 2:0, a oba pogotka postigao je Cristiano Ronaldo.

12.8.2014.
11:51

Real Madrid (4-3-3): Casillas - Carvajal, Pepe, Ramos, Conetrao (od 84. Marcelo) - Kroos, James (od 73. Isco), Modrić (od 85. Illarramendi) - Bale, Benzema, Ronaldo

Sevilla (4-2-3-1): Beto - Coke (od 84. Figueiras), Pareja, Fazio, Navarro - Krychowiak, Carrico (od 66. Aspas) - Parreu, Suarez (od 79. Reyes), Vitolo - Bacca

Strijelac: Ronaldo (30., 49.)

Realovcima je za pobjedu bilo dovoljno zabiti samo dva pogotka, a kako su odigrali, mogli su Sevilli uvaliti barem šest. Fantastično je izgledao madridski 'stroj' s novim dvojcem u sredini terena, uz Modrića debi u dresu Reala odradili su Toni Kroos i James Rodríguez.

Prvo ime dvoboja bio je, naravno, Cristiano Ronaldo, koji je postigao oba pogotka, prvi u 30. minuti nakon fantastičnog ubačaja Garetha Balea, a drugi u 49. nakon proigravanja Benzeme.

Odmah od početka utakmice krenuo je Kraljevski klub žestoko. Nakon nekoliko paničnih intervencija Sevillinih nogometaša i brzih kontri realovaca, u 14. minuti prvu je priliku imao Ronaldo koji je iz slobodnjaka gađao malo iznad gola. Pet minuta poslije veliku je priliku promašio Bale, u petercu ga je pronašao Coentrao, ali sjajni danas vratar Beto spasio je osvajače Europske lige. Napravio je to čuvar Sevilline mreže ponovno osam minuta kasnije kada je Ronaldu skinuo udarac oči u oči.

No, kapitulirao je u 30. minuti. Fantastično je preko skoro pola terena ubacio Bale, a Ronaldo u petercu ne promašuje novu priliku. Pravo je čudo kako je Sevilla poluvrijeme završila sa samo jednim pogotkom u mrežu, ali zato odmah početkom nastavka sve je svojim drugim pogotkom riješio Ronaldo. Benzema ga je proigrao, ovaj majstorski povukao u šesnaesterac protivnika, topovski raspalio... Beto je bio nemoćan.

Do kraja susreta redale su se prilike Reala, Benzema je propustio veliku u 64. minuti, James četiri minute kasnije. Pogodak je mogao dati i naš Luka Modrić, u 73. kada je opalio s nekih 20-tak metara, ali lopta je otišla preko gola.

Madriđani su pokazali kako će i ove sezone biti ponajveći kandidat na naslov prvaka Europe, jer 'stroj' Carla Ancelottija, koji će se tek uigrati, najavio je kako će biti nezaustavljiv. Najveći problem Seville s druge strane je kako nadomjestiti Ivana Rakitića koji je prošle sezone vukao ovu momčad. Nikako, ako je suditi po onom što su pokazali na terenu u Cardiffu.