Hrvatski napadac Nikola Kalinic upisao se u listu strijelaca u utakmici 15. kola ukrajinskog nogometnog prvenstva u kojoj je njegov Dnjipro Dnjipropetrovsk s 5:0 kod kuce pregazio Volin.

2.3.2015.
10:52

Zabio je treci gol za svoju momcad u 50. minuti. Lijepo je pratio prodor i ubacivanje Pavla Ksonza s desne strane i mirno s ruba peterca poslao loptu u blizi kut.

Bio je to Kalinicu osmi ovosezonski prvenstveni gol, a na ljestvici najboljih strijelaca nalazi se na diobi treceg mjesta s osam golova. Vise od njega, devet golova, zabili su tek Eric Bicfalvi iz Volina i Andrij Jarmolenko iz kijevskog Dinama.

Kalinic je inace susret zapoceo od prve minute, a zamijenjen je u 77. Golom Volinu bivsi napadac Hajduka okoncao je sjajan golgeterski tjedan, buduci je ranije zabio i Olympiacosu u Europskoj ligi.

Na ljestvici ukrajinskog prvenstva vodeci je Dinamo Kijev s 39 bodova. Drugoplasirani Sahtar ima 34 boda, a treceplasirani Dnjipro 31 bod.