Veliki uspjeh: Dva zlata za budućnost hrvatskog sporta!

Hrvatska judašica Brigita Matić osvojila je zlatnu medalju u kategoriji do 78 kilograma na Olimpijskim igrama mladih u kineskom Nanjingu.

19.8.2014.
13:45

Zlato Matić je prva medalja za Hrvatsku u Nanjingu, a 18-godišnja Splićanka je to tog uspjeha stigla s tri pobjede.

U četvrtfinalu je bila bolja od Venezuelanke Elvismar Rodriguez, u polufinalu je svladala Južnoafrikanku Unelle Snyman, da bi u finalu pobijedila predstavnicu Bosne i Hercegovine Aleksandru Samardžić.

Hrvatska taekwondoašica, 17-godišnja Ivana Babić osvojila je zlatnu medalju u kategoriji do 55 kilograma na Olimpijskim igrama mladih u Nanjingu.

Babić je do naslova stigla svladavši u finalu Turkinju Fatmu Saridogan sa 1-0. Na putu do finala Babić je pobijedila Glody Mwaka Masale iz Konga sa 14-1, te Belgijanku Lauru Roebben sa 13-4.

Babić je članica Taekwondo kluba Marjan, te je aktualna svjetska juniorska prvakinja u kategoriji do 55kg.

Zlato Babić je drugo odličje za hrvatske sportaše u Nanjingu u utoak, ranije je zlato osvojila i judašica Brigita Matić u kategoriji do 78 kilograma.

Matić, 18-godišnja Splićanka je to tog uspjeha stigla s tri pobjede. U četvrtfinalu je bila bolja od Venezuelanke Elvismar Rodriguez, u polufinalu je svladala Južnoafrikanku Unelle Snyman, da bi u finalu pobijedila predstavnicu Bosne i Hercegovine Aleksandru Samardžić. Prvog dana natjecanja na IPC Europskom prvenstvu u atletici za osobe s invaliditetom u velškom Swanseaju Marija Vidaček, članica AKOSI "Agram" iz Zagreba, osvojila je u bacanju koplja brončanu medalju sa daljinom od 32,99 metara, izvijestio je danas Hrvatski paraolimpijski odbor.

Europska prvakinja je Ruskinja Ana Sorokina sa daljinom od 40,67 metara, dok je srebro pripalo Austrijanki Nataliji Eder sa daljinom od 36,45 metara.

U Swanseaju se od 18. do 23. kolovoza natječe 560 atletičarki i atletičara iz 49 zemalja, a hrvatske boje brane 15 atletičarki i atletičara.