Ništa od medalje! Novi kiks hrvatskih vaterpolista!

Hrvatska vaterpolska reprezentacija zaustavljena je u četvrtfinalu Europskog prvenstva u Budimpešti. Bolji od izabranika Ivice Tucka bili su Talijani sa 8:7 (1:1, 3:2, 2:2, 2:2).

23.7.2014.
16:42

Protiv starih rivala Talijana Hrvati su uglavnom pobjeđivali na velikim natjecanjima, ali ovoga puta nije išlo.

Niti jedna četvrtina nije pripala Hrvatskoj koja je od početka do kraja hvatala rezultatski zaostatak. Kod zaostatka 7-8 Hrvatska je imala dvije prilike za izjednačenje, od čega minutu prije kraja s igračem više, ali mreža Talijana nije se do kraja zatresla, točnije, nije upućen kvalitetan udarac prema suparničkim vratima.

Najefikasniji hrvatski strijelac s tri gola bio je Sandro Sukno, dok su po dva gola zabili Petar Muslim i Luka Lončar. Vratar Josip Pavić bio je najbolji hrvatski igrač s 12 obrana, ali to nažalost nije bilo dovoljno za pobjedu i odlazak u borbu za medalje. Kod Talijana su najefikasniji s dva gola svaki bili Pietro Figlioli i Alex Giorgetti.

Hrvatskoj dalje predstoji borba za peto mjesto koje vodi na Svjetsko prvenstvo.

Srbija je posljednji polufinalist Europskog prvenstva u vaterpolu koje se održava u Budimpešti. U četvrtfinalu su Srbi s 13-9 pobijedili Grčku i u polufinalu će igrati protiv Crne Gore...

Po dva gola za Srbiju zabili su Filip Filipović, Milan Aleksić, Slobodan Nikić, Miloš Ćuk i Dušan Mandić, dok je na vratima Gojko Pijetlović zaustavio 13 udaraca prema vratima.

Kod Grka je naejfikasniji s 4 gola bio Angelos Vlachopoulos, dok je tri gola zabio Ioannis Fountoulis.

U drugom polufinalnom ogledu snage će odmjeriti Italija, koja je u četvrtfinalu izbacila Hrvatsku, protiv Mađarske.

Hrvatska će u subotu protiv Grka tražiti pobjedu za peto mjesto na turniru koje vodi na Svjetsko prvenstvo.

Europsko prvenstvo u vaterpolu, četvrtfinale: Srbija - Grčka 13-9 (3-2, 4-3, 4-2, 2-2) Hrvatska - Italija 7-8 (1-1, 2-3, 2-2, 2-2)