Veliko slavlje u Beogradu: Hrvatski prvak srušio Partizan!

Vaterpolisti Juga plasirali su se u finale završnog turnira Lige prvaka. Na beogradskom bazenu Banjica u polufinalu su bili bolji od Partizana s 8:7.

31.5.2013.
18:33

Potvrdili su Dubrovčani status favorita iako im put do pobjede nije bio lagan. Prve su dvije četvrtine hrvatski prvaci riješili u svoju korist s 2:1, tako da su na polovici utakmice imali dva pogotka prednosti (4:2). Strijelci su u tom razdoblju igre bili Nikola Janović, Miho Bošković, Andro Bušlje i Nikša Dobud.

Problemi su Jug uslijedili u drugom poluvremenu. Najprije je Partizan do kraja treće četvrtine smanjio na 6:5, da bi na startu posljednje dionice izjednačio Miloš Ćuk. Međutim, Aleksandar Ivović je ubrzo nakon toga dalekometnim udarcem vratio prednost Jugu, a Janović je svojim drugim pogotkom povećao na 8:6 što domaćin Final Foura više nije uspio dostići.

Bošković i Janović postigli su po dva gola za momčad Veselina Đuhe, a po jedan su dodali Bušlje, Dobud, Ivović i Pavo Marković. Dušan Mandić je s dva pogotka bio najefikasniji kod Partizana.

Jug je šesti put ušao u finale Kupa/Lige prvaka, a dosad je, podsjetimo, tri puta bio europski prvak.

Suparnik vaterpolistima Juga u finalu završnog turnira Lige prvaka bit će Crvena zvezda. Beograđani su u drugom polufinalu na bazenu Banjica svladali Barcelonetu s 9:5.

Jugov suparnik će tako biti momčad koju su ove sezone već dvaput svladali u skupini B. U Beogradu je bilo 10:6, a u Dubrovniku 10:5.

Kod Crvene zvezde su u utakmici protiv Barcelonete najefikasniji bili Strahinja Rašović s tri pogotka, a po dva su dodali Duško Pijetlović i Andrija Prlainović. Za katalonski je klub dva gola postigao hrvatski vaterpolist Josip Vrlić.

Crvena zvezda se prvi put u klupskoj povijesti plasirala u finale Kupa/Lige prvaka.