Sanja Jovanović u polufinalu na 50m leđno

Hrvatska plivačica Sanja Jovanović plasirala se u polufinale na 50 metara leđno na Europskom prvenstvu u Berlinu, ona je s vremenom 28.86 sekundi zauzela 12. mjesto u kvalifikacijama.

22.8.2014.
12:30

Jovanović, koja je prije dvije godine u Debrecenu osvojila srebrnu medalju u ovoj disciplini, u kvalifikacijama je ostvarila 42 stotinke slabije vrijeme od onoga prijavljenog za ovo natjecanje, no za ulazak u finale u poslijepodnevnom će dijelu programa morati plivati na razini svog najboljeg rezultata ili brže.

Najbolje vrijeme kvalifikacija ostvarila je Dankinja Mie Nielsen sa 27.93 sekunde.

Polufinalne utrke na 50m leđno za plivačice na programu su od 18.51 sati.

Nadomak plasmanu u polufinale na 100m leptir bio je Mario Todorović, ali ulazak među najboljih 16 u Europi u ovoj disciplini "pobjegao" mu je za 16 stotinki, te je u statusu druge rezerve. Todorović je u kvalifikacijama ostvario vrijeme od 53.42 sekunde, što je za točno pola sekunde slabije od prijavljenog vremena za ovo natjecanje, te je ukupno zauzeo 21. mjesto.

No, kako su ispred njega bila čak četiri ruska i tri poljska predstavnika, a u polufinalu mogu nastupiti samo po dvojica iz svake zemlje, Todorović se pomaknuo do statusa druge rezerve. Posljednje mjesto u polufinalu zauzeo je Talijan Matteo Rivolta sa 53.26, dok je najbrži u kvalifikacijama bio Mađar Laszlo Cseh sa 52.14. Drugi hrvatski predstavnik na 100m leptir Nikša Stojkovski je s vremenom 55.93 bio 52. u konkurenciji 54 plivača.

Na 200m leđno Hrvatska je imala dva predstavnika, ali ni Teo Kolonić niti Marko Krce-Rabar nisu se uspjeli probiti u polufinale. Kolonić je s vremenom 2:03.54 bio 22., dok je Krce-Rabar sa 2:04.42 bio 30. u konkurenciji 33 natjecatelja. Kolonić je plivao 86 stotinki slabije od svog najboljeg rezultata, dok je Krce-Rabar bio gotovo dvije sekunde udaljen od svog osobnog rekorda (2:02.45). Za polufinale je trebalo plivati 2:01.48 minuta.