SENZACIONALNO OTKRIĆE / Legenda svijetu otkrila nevjerojatnu istinu

Legendarni američki plivač Mark Spitz izjavio je da su mu iz Omege, službenog mjerača vremena na Olimpijskim igrama u Pekingu 2008.

19.4.2015.
17:39

Oko spomenute utrke podiglo se dosta prašine, jer su plivači na prvu gotovo istodobno došli do cilja. No, službeno je na kraju rečeno da srpski plivač, iako je prvi stigao na cilj, nije dovoljno jako pritisnuo taster, koji je zato Amerikanca registrirao kao pobjednika.

Na kraju balade, ostalo je zapisano kako je Phelps dionicu preplivao za 50.58, dok je Čavić za 50.59.

+Spitz je svijetu otkrio nevjerojatnu istinu.

Iz Omege sam dobio poruku kako je Phelps zapravo izgubio tu utrku. No, nije mi jasno ako je Omega službeno bila mjerač vremena, zašto odmah nakon utrke zlatna medalja nije bila dodijeljena Čaviću", izjavio je Spitz u razgovoru za britanski Telegraf.

No, za njega se jedna stvar ne mijenja.

"Ne vjerujem da je Phelps dobio tu utrku, ali za mene je i dalje najbolji plivač na svijetu, sa ili bez te medalje".

Upravo tom medaljom Phelps se u Pekingu na vječnoj listi izjednačio upravo sa Spitzom po broju zlata osvojenih na jednim igrama. Phelps je dan kasnije osvojio i osmu, a ukupno u karijeri osvojio je velike 22 medalje.