3.9.2011.
19:50

Čile je do 54. minute iznenađujuće vodio s 2:0, ali u zadnjim minutama susreta Španjolci su uspjeli napraviti veliki preokret i pobijediti s 3:2. Pobjednički gol zabio je Fabregas u sudačkoj nadoknadi, što je jako razljutilo Čileance.

U posljednjoj minuti zakačili su se Andres Iniesta i Arturo Vidal, u obranu Barcelonina čarobnjaka dotrčao je realovac Arbeloa i udario Čileanca, a onda je nastao opći kaos, u kojem su igrači Barcelone i Reala zajedno branili španjolsku 'čast'.

Fabregas i Pedro su, doduše, pokušali smiriti strasti, ali onda je u gužvu uletio Sergio Busquets i dodatno zakuhao stvar.

Inače, nekoliko igrača reprezentacije Čilea opljačkano je za vrijeme te utakmice koja je odigrana u švicarskom gradu St. Gallenu. Dok su Čileanci igrali protiv Španjolske, lopovi su provalili u hotelske sobe nekolicine nogometaša, te su ukrali sve vrijedno što su uspjeli naći u tom trenutku.

Iniesta i Fabregas (dvaput) dotukli Čile

Jorge Valdivia, nogometaš Palmeirasa, bio je jedan od nesretnika kojeg su pokrali, a svoje je nezadovoljstvo izrazio na Twitteru.

"Sudac nas je pokrao na terenu, a sada smo pokradeni i u hotelu. Alexis Sanchez, Claudio Bravo, Fabian Orellana, ja i još nekolicina ostali smo bez vrijednih stvari. Kakva šteta, kao da nije bila dovoljna krađa na terenu. Kakav loš dan u Švicarskoj. Moj laptop... Imao sam slike djece na njemu. K... sinovi!".