Hrvatska slavi, Čupić i Gojun pozdravili Ivana Balića na tribini!

Hrvatska rukometna reprezentacija uspješno je preskočila Egipat u 4. kolu Svjetskog prvenstva (24:20), a na tribinama je prvi put i Ivano Balić. Naravno, kao gledatelj...

17.1.2013.
18:27

Izabranici Slavka Goluže zadržali su se na taj način na vrhu skupine D zajedno sa Španjolcima, s kojima će u izravnom dvoboju, u subotu u 19 sati, odlučiti o prvom mjestu i lakšem suparniku u osmini finala. Hrvatska vrsta nije briljirala u prvom poluvremenu protiv Egipćana. Bilo je dosta nervoze, pogrešaka i neiskorištenih napada, pa su Golužini igrači na poluvrijeme otišli samo s dva pogotka prednosti (11-9). No, baš kao i protiv Mađara dva dana ranije, sjajno su otvorili drugi dio i serijom 4-0 pobjegli na ugodnih 15-9. Prednost je nastavila rasti, a tek kad su naši igrači poveli 22-14, a izbornik uveo mlade talente Mandalinića, Stepančića i Šprema, Egipćani su došli do zraka i ublažili poraz. Po četiri su pogotka za Hrvatsku postigli Manuel Štrlek, Marko Kopljar i Ivan Čupić, ali prvo je ime utakmice s 15 obrana bio Mirko Alilović na vratima. Ahmed Mostafa je s osam golova bio najefikasniji u egipatskom dresu.

Inače, utakmicu su u veličanstvenoj dvorani Caja Magici došli pogledati Ivano Balić, koji igra u madridskom Atleticu, te Luka Modrić sa suprugom. Nekolicina naših igrača je nakon postignutih golova u slavlju pozdravila Ivana, a u poluvremenu su ga na tribini posjetili i čelni ljudi HRS-a. Je li napokon pala pomirba i što se točno dogodilo, saznat ćemo vjerojatno u petak.

U našoj skupini C Španjolska je uz dosta mučenja pobijedila Mađarsku 28:22. Daniel Sarmiento i Victor Tomas su postigli po šest pogodaka za domaćine prvenstva, a Arpad Šterbik je prikupio 16 obrana. U skupini C su veliki podvig napravili Poljaci, koji su pobijedili Srbiju 25-24 pogotkom Roberta Orzechowskog u posljednjoj sekundi. Imali su Srbi tijekom drugog poluvremena četiri gola prednosti, ali su na kraju ostali bez ikakvog plijena. Obje reprezentacije sada imaju po tri pobjede i jedan poraz, a jedina momčad u skupini s maksimalnim učinkom je Slovenija, koja je u četvrtak teže od očekivanog svladala Bjelorusiju (27-26). Istaknimo i da je do prve pobjede na SP-u došao hrvatski stručnjak Nenad Kljaić, koji vodi Saudijsku Arabiju. S 24-22 je bio bolji do Južne Koreje i sačuvao izglede za osminu finala.

Skupina C: Slovenija - Bjelorusija 27-26 S. Arabija - J. Koreja 24-22 Poljska - Srbija 25-24 Redoslijed: 1. Slovenija 8, 2. Srbija 6, 3. Poljska 6, 4. Bjelorusija 2, 5. S. Arabija 2, 6. J. Koreja 0 Skupina D: Alžir - Australija 39-15 Španjolska - Mađarska 28-22 Hrvatska - Egipat 24-20

Redoslijed: 1. Španjolska 8, 2. Hrvatska 8, 3. Mađarska 4, 4. Alžir 3, 5. Egipat 1, 6. Australija 0