Hrvatska tuga u Kataru: 'Nismo ovo očekivali'

Velika tuga vladala je nakon poraza od Poljske (24:22). Naši rukometaši pognutih glava i suznih očiju napustili su teren Ali Bin Hamad Al Attiya Arene u 'suzama', nevjerujući što im se dogodilo.

28.1.2015.
21:16

Odigrali smo loše prvo poluvrijeme, ja sam bio posebno loš. U drugom smo bili puno bolji, radili smo viškove, no opet smo previše griješili i promašivali zicere.

Je li to debakl? Još sam vruć i ne želim reći nešto krivo, no sve se prelomilo kod ona dva igrača više koje nismo iskoristili.

O tome možemo pričati nakon SP-a. Nadam se da se možemo vratiti sada nekako i dobro odigrati protiv Njemačke jer nije nevažno biti među prvih sedam na SP-u da se borimo za OI", kazao je razočarani Domagoj Duvnjak za Jutarnji list.

Igor Karačić je također bio samokritičan prema sebi...

"Imali smo ih, promašili smo čiste prilike, jedna od njih je bila ona moja. Stvarno nismo očekivali ovakav ishod, vjerovali smo u polufinale, no, sport je takav. Duvnjak u drugom dijelu nije mogao sam, bili smo prilično loši. Je li izbornik kasno vukao poteze?! Ne mogu to reći, on najbolje zna što je radio i nije moj posao da to komentiram. Jednostavno nije išlo, što se tu može".

Nakon Poljske i Katara plasman u polufinale svjetskog prvenstva rukometaša izborile su i reprezentacije Španjolske i Francuske.

Španjolci, koji su aktualni svjetski prvaci, su u dramatičnom ogledu pobijedili Dansku 25-24, a pobjednički pogodak zabio je Joana Canellas dvije sekunde prije kraja susreta. Francuska je do polufinala stigla uvjerljivom pobjedom protiv Slovenije 32-23.

Ogled između Španjolske i Danske bila je repriza finala posljednjeg svjetskog prvenstva i nova pobjeda 'furije'. Ovoga puta izborena daleko teže. U finalu SP-a 2013. Španjolci su razbili Dansku 35-19, a ovoga puta vidjeli smo pravu dramu. U prvom poluvremenu niti jedan momčad nije imala više od dva gola prednosti, a na odmor se otišlo rezultatom 11-11. U nastavku susreta momčadi su se izmjenjivale u vodstvu, a na koncu je presudio pogodak Canellasa.

Španjolsku su do pobjede predvodili Valero Rivera sa 10, te Raul Entrerrios i Joan Canellas sa po pet golova, dok su kod Danske najefikasniji bili Mikkel Hansen i Anders Eggert sa po šest golova.

U drugom susretu sve je bilo jasno do poluvremena. Francuska je nakon prvog dijela vodila 18-10, a u nastavku mirno održala prednost do konačnih 32-23. Aktualne olimpijske pobjednike i europske prvake do pobjede su predvodili Daniel Narcisse sa šest i Nikola Karabatić s pet golova. Kod Slovenije najefikasniji je bio Luka Zvižej sa šest golova.

Francuska će u polufinalu igrati protiv Španjolske, dok će u drugom polufinalnom ogledu snage odmjeriti Poljska i Katar. POLUFINALE - 30. siječnja (petak) Poljska - Katar Francuska - Španjolska

ZA POREDAK OD 5. DO 8. MJESTA - 30. siječnja (petak) Hrvatska - Njemačka Danska - Slovenija

ZA 3. MJESTO - 1. veljače (nedjelja) FINALE - 1. veljače

ODIGRANO:

ČETVRTFINALE - 28. siječnja (srijeda) HRVATSKA - Poljska 22:24 Katar - Njemačka 26:24 Slovenija - Francuska 23:32 Španjolska - Danska 25:24

OSMINA FINALA: 25. siječnja (nedjelja): HRVATSKA - Brazil 26:25 (13:15) Slovenija - Makedonija 30-28 (16-15) Austrija - Katar 27-29 (14-13) Španjolska - Tunis 28-20 (18-9)

26. siječnja (ponedjeljak): Egipat - Njemačka 16-23 (8-12) Švedska - Poljska 20-24 (11-10) Francuska - Argentina 33-20 (16-6) Island - Danska 25-30 (10-16)

Utakmice Hrvatske u skupini: 16. siječnja (petak): Hrvatska - Austrija 32:30 17. siječnja (subota): Hrvatska - Tunis 28:25 19. siječnja (ponedjeljak): Hrvatska - Iran 41:22 21. siječnja (srijeda): Hrvatska - Makedonija 29:26 23. siječnja (petak): Hrvatska - BiH 28:21