Hrvatski izbornik otkrio razlog bolnog poraza

Hrvatska rukometna reprezentacija nije uspjela izboriti plasman u polufinale Svjetskog rukometnog prvenstva u Kataru.

28.1.2015.
18:48

"Promašili smo previše zicera u drugom poluvremenu. Szmal je bio izvrstan na golu, dobili smo isključenje kojeg nije bilo, a mislim da je na kraju protivnik imao više sreće", rekao je Goluža za RTL nakon susreta.

"U drugom smo poluvremenu stali, nismo trčali nego smo stali oko centra i primili par lakih golova kroz sredinu. Kad se otvorilo trebali smo ih više stisnuti, ali smo primili lake golove. Kriv je pad koncentracije. Imamo za čime žaliti, ali što je, tu je", dodao je hrvatski izbornik.

Na upit je li ovakav rezultat uspjeh ili neuspjeh, rekao je:

"Žalosno je što se piše, mi dobro znamo kakvih smo problema imali, ali nismo ih htjeli iznositi."

"Nismo odigrali dobro. Drugo smo poluvrijeme bili dobri, imali smo ideje u napadu, ali nije išlo. Izgubili smo na 20:20 kad smo primili gol s dva igrača više", komentirao je Domagoj Duvnjak.

"Utakmica za peto mjesto? Bit će teško motivirati se..."

Dočekalo je Duvnjaka i pitanje da li je ovakav rezultat uspjeh ili neuspjeh.

"Ne znam, ajmo o tome nakon prospavane noći. Sad sam još vruće glave."

Nakon Poljske i Katara plasman u polufinale svjetskog prvenstva rukometaša izborile su i reprezentacije Španjolske i Francuske.

Španjolci, koji su aktualni svjetski prvaci, su u dramatičnom ogledu pobijedili Dansku 25-24, a pobjednički pogodak zabio je Joana Canellas dvije sekunde prije kraja susreta. Francuska je do polufinala stigla uvjerljivom pobjedom protiv Slovenije 32-23.

Ogled između Španjolske i Danske bila je repriza finala posljednjeg svjetskog prvenstva i nova pobjeda 'furije'. Ovoga puta izborena daleko teže. U finalu SP-a 2013. Španjolci su razbili Dansku 35-19, a ovoga puta vidjeli smo pravu dramu. U prvom poluvremenu niti jedan momčad nije imala više od dva gola prednosti, a na odmor se otišlo rezultatom 11-11. U nastavku susreta momčadi su se izmjenjivale u vodstvu, a na koncu je presudio pogodak Canellasa.

Španjolsku su do pobjede predvodili Valero Rivera sa 10, te Raul Entrerrios i Joan Canellas sa po pet golova, dok su kod Danske najefikasniji bili Mikkel Hansen i Anders Eggert sa po šest golova.

U drugom susretu sve je bilo jasno do poluvremena. Francuska je nakon prvog dijela vodila 18-10, a u nastavku mirno održala prednost do konačnih 32-23. Aktualne olimpijske pobjednike i europske prvake do pobjede su predvodili Daniel Narcisse sa šest i Nikola Karabatić s pet golova. Kod Slovenije najefikasniji je bio Luka Zvižej sa šest golova.

Francuska će u polufinalu igrati protiv Španjolske, dok će u drugom polufinalnom ogledu snage odmjeriti Poljska i Katar. POLUFINALE - 30. siječnja (petak) Poljska - Katar Francuska - Španjolska

ZA POREDAK OD 5. DO 8. MJESTA - 30. siječnja (petak) Hrvatska - Njemačka Danska - Slovenija

ZA 3. MJESTO - 1. veljače (nedjelja) FINALE - 1. veljače

ODIGRANO:

ČETVRTFINALE - 28. siječnja (srijeda) HRVATSKA - Poljska 22:24 Katar - Njemačka 26:24 Slovenija - Francuska 23:32 Španjolska - Danska 25:24

OSMINA FINALA: 25. siječnja (nedjelja): HRVATSKA - Brazil 26:25 (13:15) Slovenija - Makedonija 30-28 (16-15) Austrija - Katar 27-29 (14-13) Španjolska - Tunis 28-20 (18-9)

26. siječnja (ponedjeljak): Egipat - Njemačka 16-23 (8-12) Švedska - Poljska 20-24 (11-10) Francuska - Argentina 33-20 (16-6) Island - Danska 25-30 (10-16)

Utakmice Hrvatske u skupini: 16. siječnja (petak): Hrvatska - Austrija 32:30 17. siječnja (subota): Hrvatska - Tunis 28:25 19. siječnja (ponedjeljak): Hrvatska - Iran 41:22 21. siječnja (srijeda): Hrvatska - Makedonija 29:26 23. siječnja (petak): Hrvatska - BiH 28:21