Počelo je! Kauboji odmah pokazali tko je gazda

Hrvatska muška rukometna reprezentacija je u 1. kolu Mediteranskih igara pobijedila reprezentaciju Tunisa rezultatom 32:26.

24.6.2013.
20:15

'Kauboji' su nakon prvog poluvremena bili u rezultatskom minusu, da bi u nastavku zaigrali mnogo bolje i lakoćom stigli do trijumfa na startu natjecanja.

"Moram čestitati svojim dečkima na pobjedi, pobijedili smo velikog protivnika. Tunis je došao u gotovo identičnom sastavu s kojim su nastupili na Olimpijskim igrama, nedostaju im tek dvojica igrača. Pripremali su se više od mjesec dana i odigrali dosta utakmica, po čemu se vidi koliko im je stalo do nastupa na Mediteranskim igrama. Kod nas je bilo malo nervoze u prvom poluvremenu jer je to ipak bila prva utakmica i jak protivnik, ali u drugom smo poluvremenu velikom borbenošću u obrani i pametnom igrom u napadu došli do pobjede. Možda nije bilo ljepote u našoj igri, ali odigrali smo na visokom nivou, posebno u drugom poluvremenu", poručio je hrvatski izbornik Slavko Goluža i dodao:

"Sutra nas čeka još jedan težak protivnik, Slovenija, kojoj nedostaju trojica ili četvorica igrača, no i protiv njih ćemo dati sve od sebe i želimo odigrati jednu dobru utakmicu".