NISTA NOVO: / PPD Zagreb osvojio jos jedan naslov

Rukometasi PPD Zagreba pobjednici su 24. izdanja Kupa Hrvatske, oni su do svog 22. trofeja u ovom natjecanju stigli 33:27 (15:14) pobjedom u finalu protiv Nexea u Umagu.

17.5.2015.
20:16

U prvom dijelu susreta vodila se velika bitka izmedu hrvatskog prvaka i viceprvaka, no zagrebasi su u drugom dijelu nadigrali Nasicane.

U susret je dobro usao Nexe koji je preko Josipa Bozica Pavletica i Tomislava Nuica poveo sa 3:1. No, ubrzo je Zagreb preokrenuo rezultat u svoje vodstvo od 7:4. U 19. minute Nasicani su poravnali na 10:10 da bi na odmor Zagreb otisao s minimalnom prednoscu od 15:14.

Drugo poluvrijeme donijelo je poslozeniju igru Zagreba koji se poceo odvajati od Nexea. U 50. minuti PPD Zagreb je serijom 4:0 pobjegao na 29:22 i odlucio utakmicu.

Luka Stepancic je s osam golova bio najefikasniji kod PPD Zagreba, a Sasa Barisic-Jaman je s devet pogodaka predvodio Nexe.