Potvrđen veliki dvoboj Hrvatske i Srbije u Beogradu

U posljednjem, rezultatski beznačajnom susretu 3. kola drugog kruga na Europskom rukometnom prvenstvu u Srbiji, Hrvatska je remizirala s Mađarskom 24:24.

25.1.2012.
22:14

Utakmica u kojoj je hrvatski izbornik Slavko Goluža dao priliku igračima koji u dosadašnjem dijelu prvenstva nisu imali veliku minutažu, pa tako Mirko Alilović, Ivano Balić, Blaženko Lacković, Ivan Čupić i Manuel Štrlek nisu uopće zaigrali. Hrvatska je loše otvorila susret i dopustila protivnicima da povedu 3:0. Imali su Mađari prednost i do četiri gola tijekom prvog poluvremena, a kako se bližio njegov kraj Kauboji su ipak posložili igru, te se na odmor otišlo s minimalnim zaostatkom (12:13). U nastavku je Hrvatska uspjela preokrenuti rezultat, a u 32. minuti golom Denisa Buntića prvi puta i povesti 14:13. Golom Zlatka Horvata u 36. minuti Golužini izabranici bježe na tri gola razlike i činilo se da bi susret mogli i prelomiti. No, Mađari se trima golovima Csaszara vraćaju u egal, tako da se ulazi u tijesnu završnicu. Ondje je Hrvatska imala i priliku za pobjedu, no u posljednja dva napada udarce Denisa Buntića i Damira Bičanića zaustavio je okvir gola.

Uvjerljivo najefikasniji igrač hrvatske reprezentacije bio je Horvat s 11 golova, dok je Buntić pet puta tresao suparničku mrežu. Venio Losert je na vratima zaustavio 11 udaraca. S druge strane kod Mađara je Gabor Csaszar utrpao čak 14 golova. Od ranije je bilo poznato da je Hrvatska skupinu završila na drugom mjestu iza Španjolske i da će u polufinalu u petak igrati protiv Srbije. U skupini I Srbija je u za sebe rezultatski također nevažnom susretu izgubila od Makedonije 22:19. Pobjedničku momčad predvodio je sjajni bivši igrač Zagreba Kiro Lazarov s 10 golova, dok je kod Srba najefikasniji bio Marko Vujin.

Skupina II: Francuska - Island 29:29 Španjolska - Slovenija 35:32 Hrvatska - Mađarska 24:24 (12:13) Redoslijed: 1. Španjolska 9 2. Hrvatska 7 3. Slovenija 4 4. Mađarska 4 5. Island 3 6. Francuska 3

Skupina I: Poljska - Njemačka 33:32 Danska - Švedska 31:24 Srbija - Makedonija 19:22 Redoslijed: 1. Srbija 7 2. Danska 6 3. Poljska 5 4. Njemačka 5 5. Makedonija 5 6. Švedska 2.