Alilović, Sulić i društvo šokirali Kopljara i Vorija

Mađarski rukometni klub Veszprem napravio je veliki korak ka Final Fouru Lige prvaka pobjedom u Parizu protiv domaćina PSG-a 28:26.

19.4.2014.
18:50

Parižani su vodili sa 14-12 na poluvremenu, no potom se u nastavku razbranio Mirko Alilović na vratima gostujuće momčadi i uz Laszla Nagyja (9 golova) i Momira Ilića (7 golova) omogućio prednost od dva pogotka svojoj momčadi uoči uzvrata u Mađarskoj.

Renato Sulić zabio je tri pogotka u pobjedi Veszprema. Marko Kopljar zabio je četiri, Igor Vori tri u redovima Parižana, dok je Jakov Gojun ostao bez pogotka.

Uzvratni susret igra se za tjedan dana.

Rukometaši njemačkog Kiela praktički su izborili Final Four Lige prvaka uvjerljivom pobjedom protiv Metalurga našeg Line Červara u Skopju.

Kiel je slavio s 31-21, a pitanje pobjednika ni u jednom trenutku nije dolazilo pod znak pitanja. Njemački je prvak od prve minute zaigrao autoritativno, te je na predah otišao s prednošću 14-9. Do kraja je susreta udvostručio svoju prednost s poluvremena, te će za osam dana u Njemačkoj morati odraditi samo lakši trening kako bi potvrdio Final Four.

Marko Vujin predvodio je goste s osam pogodaka, Islanđanin Aron Palmarsson pridodao je pogodak manje, dok su po pet golova zabili Niclas Ekberg i Patrick Wiencek. Kod domaćina je najefikasniji bio Dejan Manaskov, dok je Luka Cindrić zabio tri pogotka. Nikola Kedžo se nije uspio upisati u strijelce.

Rukometna Liga prvaka, četvrtfinale, prva utakmica: Metalurg Skopje - Kiel 21-31 PSG – Veszprem 26-28 Rukometaši Rhein-Neckar Löwena napravili su veliki korak prema plasmanu na završni turnir rukometne Lige prvaka. Na domaćem parketu visoko su porazili favoriziranu Barcelonu s 38-31.

Unatoč tome što su Katalonci proglašavani za prvog favorita za naslov prvaka Europe, nakon prvog susreta četvrtfinala Lige prvaka rukometaša upitno je hoće li se uopće plasirati na Final Four.

Rhein-Neckar Löwen je odigrao na iznimno visokoj razini i na krilima nezadrživog Uwea Gensheimera (14 golova) projurio je pokraj Barcelona koja na kraju priče može biti zadovoljna što je izgubila "samo" sa sedam golova razlike.

Tijekom susreta prednost Löwena bila je i dvoznamenkasta te se činilo kako će Nijemci pitanje prolaza riješiti već u prvom susretu, međutim Karabatić, Lazarov i ostali Barcelonini velikani ipak su uspjeli u završnici susreta malo ublažiti poraz i pružiti nadu uoči uzvrata.

Osim odličnog Gensheimera, u redovima pobjednika istaknuli su se i Bjarte Myrhol sa šest golova te s po pet Patrick Groetzki i Kim Ekdahl Du Rietz. Kod Barcelone Kiril Lazarov postigao je deset pogodaka, a po četiri su dodali Jesper Nöddesbo, Raul Entrerrios i Nikola Karabatić.