CO / Zagreb završio na trećem mjestu SEHA lige

Rukometaši CO Zagreba završili su sezonu u SEHA ligi na trećem mjestu. Na završnom turniru u Novom Sadu upisali su pobjedu u utakmici za treće mjesto protiv Tatrana iz Prešova s 36-28.

13.4.2014.
18:18

Nakon polufinalnog poraza od Vardara u petak, rukometaši CO Zagreba igrali su za treće mjesto na Final Fouru SEHA lige u Novom Sadu, a protivnik je bio slovački Tatran Prešov. Zagrebaši su na kraju bili bolji s 36-28 i tako završili sezonu odmah iza Vardara i Meškova.

CO Zagreb je u Novi Sad stigao kao branitelj naslova, međutim Vardar je bio prejak i protiv Slovaka se tražila pobjeda za ljepši oproštaj od sezone. Ona je i ostvarena dominacijom u najvećem dijelu susreta, a za to su ponajviše zaslužni deseterostruki strijelac Sandro Obranović i vratar Ivan Stevanović s 13 obrana.

Već do poluvremena Zagrebaši su se uspjeli odvojiti i na odmor otići s ugodnih 18-12 te su u nastavku susreta bez problema zadržali stečenu prednost. Tek u jednom trenutku Slovaci su uspjeli doći na četiri gola zaostatka (24-20), ali CO Zagreb nakon toga radi seriju 5-0 i rješava pitanje pobjednika.

Uz najbolje Zagrebove pojedince Stevanovića i Obranovića istaknuli su se i s po četiri gola Ilija Brozović i Luka Stepančić dok su kod Tatrana bolji od ostalih bili Oliver Rabek sa šest golova i Jakub Krupa s 11 obrana. Šest pogodaka postigao je i Dainis Kristopans, ali uz slab postotak realizacije 6-16.

Rukometaši skopskog Vardara završnim slavljem protiv Meškova osvojili su naslov prvaka SEHA lige. Makedonci su u finalnom dvoboju bili bolji s 29-27...

Nakon što je CO Zagreb u susretu za treće mjesto nadigrao momčad Tatrana iz Prešova, u dvorani Spens u Novom Sadu došao je red i na konačnu odluku o tome tko će uzeti naslov prvaka SEHA lige ove sezone.

U završnom dvoboju našli su se Vardar i Meškov Brest, a uspješniji su bili Makedonci s 29-27 zahvaljujući boljoj igri u drugom poluvremenu.

Početkom drugog poluvremena Vardar je uspio doći do preokreta i do kraja susreta nije više ispuštao prednost.

Prvo ime finala bio je Dibirov s 11 golova i on je uz Malumbresa koji je obranio 12 udaraca Meškova najzaslužniji za finalno slavlje. Dobru utakmicu u pobjedničkom sastavu odradio je i Igor Karačić koji je postigao četiri pogotka.

U sastavu hrvatskog stručnjaka Željka Babića najefikasniji je bio Dzainis Rutenka sa sedam golova, tri pogotka postigao je Ljubo Vukić, dva Robert Markotić, a Ivan Pešić obranio je pet udaraca novog prvaka.