Senzacija! Zagreb na krilima navijača svladao trostrukog prvaka Europe

Rukometaši PPD Zagreba priredili su pravu senzaciju u prvom kolu rukometne Lige prvake, svladavši moćnu njemačku momčad Kiel rezultatom 27:25.

28.9.2014.
21:19

Zagrebačka Arena svjedočila je vrhunskoj predstavi rukometaša Veselina Vujovića protiv trostrukog prvaka Europe Kiela. Čak 10 000 navijača kraj je dvoboja dočekalo u transu. Jer ipak, ne pobjeđuje se Kiel svaki dan. PPD Zagreb je tako upisao prve bodove u Ligi prvaka.

Ovo je bila utakmica s dva različita lica zagrebačkih rukometaša. U prvom poluvremenu PPD Zagreb je igrao loše u obrani, a protiv tako moćnog sastava kao što je Kiel, to ti se, jednostavno, ne smije dogoditi. Stoga, ne čudi što je Kiel na poluvrijeme otišao s pet golova prednosti.

Drugo poluvrijeme je donijelo rapsodiju Zagreba. Uz odličnu obranu 5-1, PPD Zagreb je pokazao da ima sjajan napad. Sandro Obranović i Zlatko Horvat zadavali su glavobolje Domagoju Duvnjaku i društvu, koji u ovom dvoboju jednostavno nisu imali odgovor na naša dva najbolja strijelca. Uz njih, odlični su bili i Luka Stepančić i Ilija Brozović s po četiri gola. Najbolji igrač svijeta Domagoj Duvnjak za Kiel je zabio svega tri pogotka, i tu leži jedan od razloga poraza njemačkog sastava. Zagrebov golman Ivić je tijekom dvoboja uspio ostvariti devet obrana.

Zagreb u utorak gostuje kod Vardara u Seha ligi, a za tjedan dana čeka ih moćni i bogati PSG na nastavku puta u Ligi prvaka.

Novi trener PPD Zagreba Veselin Vujović zbog suspenzije nije mogao voditi večerašnju utakmicu protiv moćnog Kiela, ali njegov pomoćnik i legenda hrvatskog rukometa Zlatko Saračević odlično je odradio posao i odveo je mladu ekipu Zagreba do pobjede 27-25 u Ligi prvaka.

"U prvom poluvremenu igrači su bili u grču, stajali su predaleko od gola. Nisu loše igrali, ali znao sam da mogu bolje. Na poluvremenu sam im rekao da se opuste, da igraju kao što znaju i da daju sve od sebe, pa ako i izgube nitko im neće ništa zamjeriti. Također, uveli smo obranu 5-1 koja ne odgovara Kielu i na kraju smo došli do velike pobjede. Igrači su pokazali da su sjajni i da mogu pobijediti bilo koga kad igraju sa samopouzdanjem", izjavio je Saračević.