Sjajni Hrvat i dalje pokazuje tko je gazda

Susretom Barcelone i Galatasaraya započela je četvrtfinalna runda Eurolige, a Katalonci su u prvom susretu na svom parketu bili vrlo uvjerljivi i slavili su sa 88-61.

16.4.2014.
9:10

Barcelona Ante Tomića je opravdala status favorita u susretu protiv Galatasaraya slavivši vrlo uvjerljivo u prvom četvrtfinalnom susretu sa 88-61.

Galatasaray se odlično držao u prvom poluvremenu, međutim u završnici je ostao bez ozlijeđenog Carlosa Arroya što će biti najveća briga za struku gostiju do drugog susreta jer se radi o važnom igraču u turskom sastavu.

Bez Arroya Galatasaray je napadački značajno pao, više nije mogao držati ritam s Barcelonom koja je zahvaljujući odličnoj obrani u drugom poluvremenu otišla do pobjede.

Turci su iznenadili Barcelonu u početku susreta, brzo su stigli do prednosti od devet poena, a na odmoru su vodili 35-33. Ipak u nastavku susreta presudila je kvaliteta domaćina koji je stigao do očekivane pobjede.

Ante Tomić igrao je 20 minuta i ubacio deset poena uz šut iz igre 5-7 čemu je dodao šest asistencija i četiri skoka. Strijelce domaćina predvodio je Slovenac Boštjan Nachbar s 19 poena. Kod gostiju iako je igrao samo prvo poluvrijeme, najbolji je bio Arroyo s 14 poena, ujedno i jedini dvoznamenkasti.

U drugom četvrtfinalnom susretu Real Madrid na dobar način je otvorio seriju euroligaškog doigravanja. U prvom susretu u Madridu je nadigrao Olympiakos sa 88-71 i tako poveo s 1-0 u seriji. Jedan od glavnih favorita za osvajanje naslova prvaka Europe, Real, za protivnika ima aktualnog prvaka Europe momčad Olympiakosa predvođenu sjajnim playom Vassilisom Spanoulisom.

Madriđani su u seriju ušli kao favoriti, a zašto je tako pokazali su već u prvom susretu. Izuzev kriznog razdoblja u drugoj četvrtini, potpuno su dominirali utakmicom i na kraju odnijeli zasluženu pobjedu.

Španjolci su sjajno otvorili utakmicu i imali nakon prve četvrtine prednost 27-12, no onda se Olympiakos probudio i uspio u završnici prvog poluvremena u dva navrata doći do poravnanja da bi ipak Real na odmor otišao s vodstvo 48-41.

U drugom poluvremenu Madriđani su na krilima fantastičnog Rudy Fernandeza odmah vratili sve u svoje ruke, bili su dosta bolji protivnik i na kraju su odnijeli zasluženu pobjedu 88-71 i tako poveli s 1-0 u četvrtfinalnoj seriji.

Virtuozni Fernandez ih je predvodio s 20 poena, šest skokova i pet dodavanja dok je Nikola Mirotić dodao 15 poena, šest skokova i pet ukradenih lopti. Hrvatski reprezentativac Dontaye Draper nije se proslavio. Na parketu je proveo pet minuta s uhvaćenim skokom i bez upućenog šuta na koš.

Kod Olympiakosa Spanoulis je ubacio 18 poena uz pet asistencija, no prave podrške suigrača nije bilo. Ponos Pireja će morati pružiti daleko bolju partiju u uzvratu kako bi ostali u igri za polufinale Eurolige.