Šesta pobjeda cibosa / FMP se ugasio nakon prve četvrtine, Cibona pobjednički ušla u novu godinu

Cibona je od sredine druge četvrtine preuzela kontrolu nad FMP-om i ostvarila prvu pobjedu u 2019. godinu.

4.1.2019.
19:40
Marko Lukunic/PIXSELL

Nova godina pod Tornjem otvorena je prema priželjkivanom scenariju. U Draženov dom stigla je Zvezdina filijala, stigao je FMP koji je u prvom susretu s cibosima na svom parketu "spasio glavu" u dodatnih pet minuta.

Stekli su tada Beograđani pet poena prednosti, a sada kada je Cibona sa šestom pobjedom izjednačena s njima, moglo bi se na kraju pokazati itekako važnim što je taj zaostatak debelo prestigla.

Zagrepčani su odigrali jednu od najinspiriranijih utakmica sezone makar sam početak nije nudio takvu sliku. Dok se domaćin, u čijoj je petorci odmah krenuo Fran Pilepić, ali ne i Marko Ljubičić, "zbrajao" na parketu, gosti su preko trenutnog MVP-ja ABA lige Dragana Apića te Stefana Pota naplatili svoje daleko bolje napadačke zamisli (22:11).

Cibonu je pokrenuo ulazak Marka Ljubičića koji je za devet minuta podijelio osam asistencija, a još više Igora Marića čije su tri trice u 75 sekundi, a dodao je tomu koš i dodatak, potpuno približile cibose.

Kada se još razigrao Filip Bundović, Velićeva je momčad 25:33 pretvorila u 47:39 u šest i pol minuta. Sljedeći u redu bio je Pilepić koji je počeo stavljati svoje prve trice u Draženovu domu, pa su gosti iz Beograda devet minuta prije kraja (75:56) izgledali kao razbijena vojska... Šteta što je ukupan dojam pokvarila tek ozljeda (iskrenuo gležanj) Marka Ljubičića.