ATLETICO JURI PO NASLOV NA SUAREZOV POGON: / Nezaustavljivi Urugvajac srušio Alaves, ali Oblak je bio junak susreta

Hrvati su ostali na klupi cijelu utakmicu

21.3.2021.
21:22

Atlético Madrid teškom mukom je kod kuće slavio s minimalnih 1-0 protiv Alavesa u 28. kolu Primere, pa Colcohonerosi opet imaju šest bodova više od Reala.

Atlético je poveo u 54. minuti zahvaljujući pogotku glavom LuisaSuareza na ubačaj Kierana Trippiera. Urugvajski centarfor je s 19 golova na poziciji drugog strijelca španjolskog prvenstva, iza svog velikog prijatelja i bivšega suigrača Lionel Messi (21).

No, junak dvoboja ipak je bio slovenski vratar Jan Oblak koji je obranio kazneni udarac Joselua u 86. minuti. ŠimeVrsaljko i Ivo Grbić ostali su na klupi Atletica.

Atletico vodi s 66 bodova, Real ima 60, a Barcelona 59 i utakmicu manje. Alaves je predzadnji.