Rossoneri posrnuli / Berardi 'pregazio' Milan s četiri gola

Junak velike pobjede Sassuola bio je Domenico Berardi koji je zabio sva četiri gola za domaći sastav.

13.1.2014.
7:57
AP

U susretu 19. kola talijanskog nogometnog prvenstva Sassuolo je priredio veliko iznenađenje pobijedivši Milan 4-3, premda su 'Rossoneri' vodili 2-0 nakon svega 13 minuta utakmice.

Milan je poveo golovima Robinha (9) i Maria Balotellija (13), no tada na scenu stupa 19-godišnji napadač Juventusa, koji je u Sassuolu na posudbi. U razmaku od 32 minute zabio je četiri gola i tako stigao do brojke od ukupno 11 pogodaka ove sezone. U 86. minuti Riccardo Montolivo je smanjio rezultat, a dvije minute kasnije u istoj akciji su sjajne prilike zapucali Balotelli i Pazzini. Prvo je Balotelli loše pucao glavom, a u nastavku akcije Pazzini je uzdrmao vratnicu.

Milan nije pomoglo novo pojačanje japanski reprezentativac Keisuke Honda koji je stigao iz moskovskog CSKA. Honda je ušao u igru u 66. minuti, a najbliže golu bio je u 80. minuti kada je uzdrmao vratnicu.

Rekorderi po broju postignutih golova na jednoj utakmici su Silvio Piola i Omar Sivori koji su postigli po šest golova. Piola 1933. u pobjedi Pro Vercelli protiv Fiorentine 7-2, a Sivori za Juventus 1961. u slavlju protiv Intera 9-1.

U ranije odigranim susretima Juventus, Roma i Napoli ostvarili su uvjerljive pobjede. Juve je na gostovanju deklasirao Cagliari 4-1, Roma je na Olimpicu pobijedila Genou 4-0, dok je Napoli slavio u Veroni 3-0.

Cagliari je poveo golom Pinille u 21. minuti, no 'Stara dama' je okrenula rezultat sa četiri gola, a strijelci su bili Llorente (31, 76), Marchisio (73) i Lichtsteiner (80).