VUKOVI OPET GRIZU / Cibona uzela naslov prvaka Hrvatske

U četvrtoj utakmici finala doigravanja prvenstva Hrvatske košarkaši Cibone su u gostima svladali Cedevitu sa 77:64 (38:30), te sa 3-1 u pobjedama osvojili naslov prvaka Hrvatske. 'Vukovima' je to 17. naslov prvaka.

5.6.2012.
23:35
Pixsell

Nakon ravnopravne prve četvrtine, Cibona je na poluvrijeme otišla sa osam koševa prednosti (38:30).

Cedevita je držala priključak do 25. minute, a onda su 'cibosi' u tri minute napravili seriju 14-2, te su u 28. minuti imali prednost od 19 koševa (60:41).

U posljednju četvrtinu Cibona je ušla sa vodstvom 63:50 i do kraja susreta više nije dozvolila nikakvo iznenađenje.

Kod Cibone najbolji su bili Davor Kus sa 18 koševa, El-Amin je dodao 16, Goran Suton je ubacio 13, a Marin Rozić 11 poena. U momčadi Cedevite istaknuli su se Owens sa 14 i Bagarić sa 9 koševa.