MA BRAVO / Je li i on bio vaš favorit? Evo tko je izabran za najboljeg igrača utakmice za broncu

17.12.2022.
19:06
Goran Stanzl/PIXSELL

Hrvatska nogometna reprezentacija osvojila je treće mjesto na Svjetskom prvenstvu nakon što je u Dohi porazila Maroko s 2-1 (2-1).

TO SMO ČEKALI /

Modrić otkrio planove nakon SP-a: 'Definitivno ću igrati za reprezentaciju u Ligi nacija'

Za Hrvatsku su zabijali Joško Gvardiol (7) i Mislav Oršić (42), a za Maroko Achraf Dari (9).

Hrvatska je povela udarcem glavom Joška Gvardiola nakon uigrane akcije i dodavanja također glavom Ivana Perišića u 7. minuti. Marokanci su izjednačili samo dvije minute kasnije, kada je nakon slobodnog udarca potpuno sam ostao stoper Achraf Dari (9), koji je glavom poslao loptu u mrežu. U 42. minuti Vatreni opet vode nakon dodavanja Marka Livaje i preciznog lob-udarca s vrha kaznenog prostora Mislava Oršića.

Hrvatskoj je ovo druga svjetska bronca, a prvu su osvojili 1998. godine.

Najboljim igračem utakmice proglašen je strijelac prvog gola Gvardiol.

"Pokazali smo kad je najteže da smo onda najbolji.Ja sam ovo sanjao kao klinac, 2018. godine sam bio na moru, a sada znam što se oni tada prolazili. Sve se isplatilo. Povećujem pobjedu svojoj obitelji i jedva čekam da se vratimo u Hrvatsku. Jedanaesterac? Naravno da je bio, ali sada me baš boli briga za to", rekao je Gvardiol nakon pobjede.