ŠOK U POSLJEDNJOJ SEKUNDI: / Hrvatska uzdanica poražena u četvrtfinalu i ostala bez prilike za medalju

Hrvatska tekvondašica Lucija Zaninović poražena je u četvrtfinalu Olimpijskih igara u Rio de Janeiru, a naknadno je ostala bez svih šansi za brončanu medalju.

17.8.2016.
22:40
AFP, KIRILL KUDRYAVTSEV

Lucija je u četvrtfinalu kategorije do 49 kilograma izgubila od Francuskinje Yasmine Aziez s 3-4. Kad su već svi mislili da će dvoboj otići u dodatnu rundu u kojoj bi odlučivao zlatni bod, Zaninović je u posljednjoj sekundi primila udarca i izgubila od brončane sa Svjetskog prvenstva 2009.

PRVI KORAK PREMA MEDALJI: /

Lucija Zaninović uvjerljiva protiv kazahstanske tinejdžerice

Mora navijati za Aziez

Naša brončana olimpijka iz Londona imala je i nakon toga šansu za medalju, ali za to se morala nadati da će Aziez ući u finale. Tek u tom slučaju bi Zaninović ušla u repasaž kroz koji je mogla doći do borbe za brončanu medalju. Međutim, Aziez je u polufinalu zlatnim bodom izgubila od korejske predstavnice Kim Sohui te time ugasila i Lucijine snove o novom olimpijskom odličju.

U četvrtak će u akciju i Lucijina blizanka Ana koja se natječe u kategoriji do 57 kilograma, a prva joj je suparnica Iranka Kimia Alizadeh. Naš Filip Grgić nastupa u kategoriji do 68 kilograma, a na startu ga čeka Španjolac Joel Gonzalez, olimpijski pobjednik iz Londona.