POČELA JE LUDNICA / Boston velikim preokretom šokirao Golden State: Briljantna šuterska večer Celticsa, domaći nisu imali rješenja za Velikog Ala

Boston Celticsi pobijedili su u prvoj utakmici NBA finala

3.6.2022.
8:15

Boston Celticsi fenomenalnim su preokretom došli do prve pobjede u ovogodišnjem finalu. Celticsi su u gostim svladali Golden State Warriorse sa 120:108, iako su domaći imali solidnu prednost u trećoj četvrtini.

POČINJE BITKA ZA PRSTEN /

Stigao je i taj dan, kreće finale NBA lige: Warriorsi su odmorni i iskusniji, ali ako ih netko može ugroziti, to je Boston

Golden State je na kraju treće četvrtine imao vodstvo od 14 razlike, no briljantna šuterska predstava Celticsa u posljednjoj četvrtini bila je previše i za iskusne Warriorse. Boston je pogodio nevjerojatnih devet od 12 trica u posljednjoj dionici te su stigli do bitne pobjede u gostima. Fantastičan je bio Al Horford koji je utakmicu završio s 26 poena, šest skokova i tri asistencije. Pogodio je čak šest trica.

Inače prvo ime Kelta, Jayson Tatum, imao je lošu šutersku večer, ali je šut nadomjestio asistencijama. Gađao je užasnih 3/17, ali je podijelio 13 asistencija. Najbolju pomoć Horford je imao u Jaylenu Brownu, koji je postigao 24 poena, uhvatio sedam skokova i podijelio pet asistencija.

Ekspresan početak Curryja

Sjajno su ih pratili i Marcus Smart i Derrick White, prvi je ubacio 18, a drugi 21 poen s klupe. Kod domaćina standardno je bio dobar Steph Curry, koji je u prvoj četvrtini izgledao kao da će postići 60 poena. Završio ju je s 21 poenom, od čega je pogodio čak šest trica. Na kraju je usporio, te je susret završio s 34 poena, pet skokova i isto toliko asistencija.

Njegov najbolji suigrač bio je Andrew Wiggins koji je ubacio 20 poena i uhvatio pet skokova, dok je Klay Thompson ubacio 15.

Bila je to iznimno zanimljiva prva utakmica finala, s puno preokreta i sjajne košarke. Warriorsi su na poluvremenu gubili, a potom su odradili sjajnu treću dionicu i došli do vodstva. Ipak, Celticsi su bili iznimno šuterski raspoloženi te domaćini nisu imali rješenja. Zanimljivo, pao je i jedan rekord finala.

Celticsi su uzvratili Miamiju.

Naime, Boston je gađao tricu 21/41, dok su Warriorsi ubacili 19 od 45 te su zajedno ubacili 40 trica čime su srušili dosadašnji rekord Warriorsa i Cleveland Cavaliersa koji su postigli 35 trica 2017. godine. Sljedeća utakmica finala na rasporedu je u noći s nedjelje na ponedjeljak.