Cibona bez šanse: Grotlo Pionira progutalo slabe Vukove !

Košarkaši zagrebačke Cibone nastavljaju nizati poraze u regionalnoj ABA ligi. Na gostovanju kod Partizana u sklopu 9.

23.11.2014.
22:01

Ispunjeni Pionir nosio je domaće košarkaše do trijumfa, a Cibonu je publika tjerala na pogreške. Naime, nakon prvog su poluvremena igrači Slavena Rimca izgubili već 20 lopti.

Na poluvrijeme se otišlo za zaostatkom Cibone od 15 koševa (45:30), a u nastavku se igra zagrebačkog kluba popravila. Kod zaostatka 61:52 imali su dva napada za smanjenje rezultata i potpuno otvaranje utakmice, ali u tome nisu uspjeli, a najviše su u nastavku smanjili na minus osam.

Cibona je na kraju pretrpjela šesti ovosezonski poraz, a Partizan je upisao petu pobjedu. Igrač utakmice bio je Nikola Milutinov sa 18 poena i 10 skokova, a Edo Murić je zabio 14 poena.

Kod Cibone su najefikasniji bili Jerome Blassingame, Marin Rozić i Vlado Ilievski, svi sa po 14 poena.

Na ljestvici Cibona drži 10. mjesto, dok je Partizan šesti. Najboljerangirani hrvatski klub je trećeplasirana Cedevita s omjerom 6:2. Sastav Jasmina Repeše svoju utakmicu devetog kola igra sutra na domaćem parketu protiv Crvene zvezde.