odlučujuća utakmica / Crnogorci svladali Češku: Hrvatska sa Španjolskom odlučuje o pobjedniku skupine

Crna Gora je nakon prve četvrtine imala sedam koševa viška, na poluvremenu +15, a na koncu treće četvrtine + 24 koša

5.9.2017.
16:17
Igor Kralj/PIXSELL

U susretu četvrtog kola C skupine EuroBasketa košarkaši Crne Gore su u Cluju bez problema pobijedili Češku 88-75.

Crnogorskom pobjedom hrvatska reprezentacija je osigurala najmanje drugo mjesto u skupini uoči posljednja dva nastupa. U slučaju današnje pobjede protiv Španjolske hrvatski košarkaši bi osvojili 'jedinicu' dok ih poraz gura na drugo mjesto bez obzira na ishod zadnjeg kola protiv Češke.

Crna Gora je nakon prve četvrtine imala sedam koševa viška, na poluvremenu +15, a na koncu treće četvrtine + 24 koša. U posljednjoj dionici Češka je uspjela tek ublažiti poraz.

Crnu Goru su do druge pobjede predvodili Nikola Vučević sa 17 koševa i 14 skokova, te Nikola Ivanović sa 17 koševa, dok su kod Čeha najefikasniji bili Patrik Auda s 14 i Tomas Satoransky s 13 koševa i 11 asistencija.

U preostala dva susreta četvrtog kola iz ove skupine danas se sastaju Hrvatska i Španjolska, te Rumunjska i Mađarska.

Na ljestvici vode Španjolska i Hrvatska sa po tri pobjede, dok Crna Gora ima skor 2-3. Slijede Češka (1-3), Mađarska (1-2) i Rumunjska (0-3).