DARIO ŠARIĆ NAMJERNO PROMAŠIO SLOBODNO BACANJE NA KRAJU NAPETE UTAKMICE, TRENER PRIZNAO: / 'Ja sam mu rekao da to napravi'

Dario je stao na liniju slobodnih bacanja dok su Sunsi gubili 4 razlike.

19.3.2021.
9:06

Košarkaši Utah Jazza poraženi su na gostovanju u Washingtonu, gdje su ih domaći Wizardsi svladali sa 131:122, a Bojan Bogdanović je za poražene u lošoj šuterskoj večeri ubacio šest koševa, dok je Dario Šarić postigao osam poena u domaćem porazu Phoenixa 119:123 od Minnesote.

Bogdanović je za 30 i pol minuta na parketu promašio svih šest pokušaja za tricu i pogodio samo dva od 12 šuteva iz igre, a tome je dodao pet skokova, uz tri ukradene lopte i dvije izgubljene.

Namjerno promašio slobodno

Šarić je u igri proveo 21 i pol minutu te uz osam koševa imao i osam skokova uz jednu asistenciju i tri izgubljene lopte, a imao je i zanimljivu situaciju na samom kraju utakmice.

Dario je stao na liniju slobodnih bacanja dok su Sunsi gubili 4 razlike. Prvo je zabio, a drugo namjerno promašio kako bi omogućio svojoj momčadi priliku da uhvate skok u napadu i vrate se u utakmicu. Kasnije je njegov trener Monty WIlliams priznao da mu je on rekao da promaši slobodno bacanje na kraju. Sažetak te utakmice i dramatičnu završnicu možete pogledati OVDJE.

Unatoč porazima, Utah (29-11) i Phoenix (26-13) su ostali na prvom i trećem mjestu Zapadne konferencije NBA lige.

NBA rezultati, 18.3.

Washington - Utah 131:122 (Bojan Bogdanović 30:32 min, 6 k, šut 2/12, 5 s, 3 ul, 2 il) Phoenix - Minnesota 119:123 (Dario Šarić 21:39 min, 8 k, šut 3/8, 8 s, 1 a, 3 il) LA Lakers - Charlotte 116:105 Atlanta - Oklahoma City 116:93 New York - Orlando 94:93 Portland - New Orleans 101:93