NBA VEČER / Dončić završio sezonu nakon prve četvrtine utakmice: Dallas odlučio da ipak neće u play-in

Klub iz Dallasa je odustao loviti doigravanje te se okrenuo potencijalno boljem ulovu na NBA draftu

8.4.2023.
8:31

Dallas, NBA momčad za koju igra i Luka Dončić, jedan od najboljih igrača lige, izgubio je i posljednju šansu za potencijalnim ulaskom u ovosezonsko doigravanje.

U pretposljednjem nastupu u sezoni Dallas je na domaćem parketu poražen od Chicaga 112-115 čime je izgubio i teoretsku šansu dostići Oklahoma City, sastav koji se trenutačno nalazi na desetom mjestu ljestvice Zapadne konferencije koje ujedno donosi ulazak u 'play-in'.

Klub iz Dallasa je odustao loviti doigravanje te se okrenuo potencijalno boljem ulovu na NBA draftu. Nekoliko dana prije ovog susreta protiv Chicaga najavljeno je iz Dallasa kako će Luka Dončić odigrati samo prvu četvrtinu tog susreta.

BOMBA IZ AMERIKE /

Novi poraz za Dallas! Dončić iznenadio izjavom: 'Ne uživam više u košarci, imam velikih problema u privatnom životu'

"Svi smo željeli priliku da pronađemo način za ulazak u play-in io namjeravali smo igrati dok nam netko ne kaže drukčije. A danas je dan kad nam je rečeno da učinimo nešto drukčije. Zato će Luka sudjelovati u prvoj četvrtini, a onda je gotov za ovu sezone", najavio je trener Jason Kidd plan uoči utakmice.

Preokret nakon poluvremena

Jednako tako ovaj susret za Dallas nisu odigrali Kyrie Irving, Tim Hardaway Jr. i Maxi Kleber, koji su bili izvan parketa zbog navodnih ozljeda.

Unatoč svemu tome Dallas je na poluvremenu vodio protiv Chicaga 67-54, ali je u nastavku uslijedio preokret, pad Dallasa i oproštaj od doigravanja.

Uz nešto više od odigrane jedne četvrtine Dončić je ubacio 13 poena uz pet skokova i tri asistencije te je bio jedini igrač Dallasove petorke koji je ubacio dvoznamenkasti broj poena.

Chicago je također odmarao neke od svojih zvijezda (DeRozan, Beverly), ozlijeđen je bio LaVine, a najbolji igrač na parketu Coby White s 24 poena, sedam skokova i 11 asistencija. Chicago je deseti na Istoku te će igrati 'play-in'.