NOVI REKORD NEZAUSTAVLJIVOG DONČIĆA: / Slovenski rookie radi čuda, ali kako onda nazvati ono što radi Anthony Davis!?

Ubacio je Dončić čak sedam trica (iz deset pokušaja), ali i rekord svoje tek započete NBA karijere

29.12.2018.
8:15
AFP

New Orleans Pelicansi su upisali 114-112 pobjedu protiv Dallas Mavericksa i njom prekinuli niz od pet uzastopnih poraza u ogledu u kojem su briljirali Anthony Davis sa strane pobjednika i Luka Dončić u redovima poražene momčadi.

Upravo nevjerojatan bio je Davis koji se zaustavio na 48 poena i 17 skokova odigravši šestu ovosezonsku utakmicu u kojoj je ubacio 40 ili više koševa, a upravo su njegovi poeni i zaključili utakmicu u korist domaće momčadi koja je u jednom trenutku zaostajala petnaest poena.

Dončić ubacio sedam trica i 34 poena

S druge strane impresivan je bio slovenski rookie kojeg američki izvjestitelji kao da ne mogu dovoljno nahvaliti. Ubacio je Dončić čak sedam trica (iz deset pokušaja), ali i rekord svoje tek započete NBA karijere od 34 poena među kojima i nevjerojatnu tricu iz driblinga i debelo iza crte za 112-111 prednost Mavsa. Potom je stvar u svoje ruke preuzao Davis...

Što se hrvatskih košarkaša tiče, na parkete diljem lige u noći na subotu izašla su trojica. Najbolji učinak upisao je Bojan Bogdanović koji je, u tom krugu, i jedini slavio pobjedu.

Bogdanović najbolji među Hrvatima

Bez ikakvog odgovora bili su košarkaši Detroit Pistonsa na ono što su im u napadu radili Indiana Pacersi, pa otud u uvjerljiva 125-88 pobjeda. Bogdanović je odigrao 27 minuta u njoj s učinkom od 12 poena i pet uhvaćenih lopti.

Minnesota Timberwolvesi su pali nakon produžetka protiv Atlanta Hawksa. Završilo je 123-120 za gostujuću momčad u čiji je koš Dario Šarić stavio sedam poena. Imao je i četiri skoa u 28 odigranih minuta.

Gradski derbi Los Angelesa otišao je na stranu Clippersa koji su sa 118-107 svladali Lakerse u čijim je redovima ponovno starter bio Ivica Zubac. Ipak, nakon niza odličnih utakmica u kojima je dominirao pod obručima stigla je i ona u kojoj nije mogao pronaći šut pa je ogled završio sa sedam poena (šut 1-8) te po tri skoka i asistencije. LeBron James, Rajon Rondo i JaVale McGee propustili su ogled na strani Lakersa...

NBA liga, rezultati:

Indiana Pacers - Detroit Pistons 125-88 (Bojan Bogdanović za 27 minuta upisao 12 koševa, 5 skokova i 2 asistencije za Indianu) Miami Heat - Cleveland Cavaliers 118-94 (Ante Žižić nije igrao za Cleveland) Minnesota Timberwolves - Atlanta Hawks 120-123 (produžetak) (Dario Šarić za 28 minuta ostvario 7 poena, 4 skoka i 1 asistenciju za Minnesotu) Phoenix Suns - Oklahoma City Thunder 102-118 (Dragan Bender nije igrao za Phoenix) LA Lakers - LA Clippers 107-118 (Ivica Zubac za 19 minuta ubilježio 7 koševa, 3 skoka i 3 asistencije za Lakerse) Washington Wizards - Chicago Bulls 92-101 Charlotte Hornets - Brooklyn Nets 100-87 Orlando Magic - Toronto Raptors 116-87 New Orleans Pelicans - Dallas Mavericks 114-112 Denver Nuggets - San Antonio Spurs 102-99